Reklama

Jest pomysł jak ściągnąć premiera do Bełchatowa. Czy górnicy i energetycy wykorzystają okazję?

Opublikowano:
Autor:

Jest pomysł jak ściągnąć premiera do Bełchatowa. Czy górnicy i energetycy wykorzystają okazję?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszył rządowy projekt pn. "Pod biało-czerwoną", który ma przypominać o bohaterach Bitwy Warszawskiej i wydarzeniach 1920 roku. Miasto zachęca do udziału w internetowym głosowaniu, w którym można zdobyć flagę i maszt. Jeden z czytelników w inicjatywie doszukuje się szansy dla... górników i energetyków z Bełchatowa. O co chodzi?

W sierpniu tego roku świętowaliśmy setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. I właśnie do wydarzeń z 1920 roku nawiązuje rządowy projekt "Pod biało-czerwoną", który ma zachęcać Polaków do patriotycznych postaw. Do udziału w konkursie, w którym nagrodą są maszt i flaga, mieszkańców zachęca bełchatowski magistrat.

- "Pod biało-czerwoną" to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami – czytamy w opisie projektu.

Jeden z czytelników zauważył jednak, że projekt jest też szansą dla górników i energetyków z Bełchatowa na spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Jak to możliwe? By zdobyć maszt i flagę, bełchatowianie musieliby oddać co najmniej 500 głosów. Jednak gminy, które zdobędą ich najwięcej (w stosunku do ilości mieszkańców) mogą liczyć na specjalną nagrodę – na uroczystość zwieszenia flagi w tych miejscach przyjedzie sam Prezes Rady Ministrów.

- Związkowcy od dawna szukają okazji do spotkania się z premierem i rozmowy o przyszłości kopalni oraz elektrowni, a także o odkrywce Złoczew. W końcu mają szansę wykazać inicjatywę! I to bez wychodzenia z domu – pisał w wiadomości do redakcji pan Kamil.

Co ważne, nie ma żadnych specjalnych wymagań do wzięcia udziału w głosowaniu. Wszystko co trzeba zrobić, to wejść na rządową stronę i kliknąć w zakładkę "oddaj głos poparcia" i wypełnić wymagane pola. Internetowy konkurs potrwa do 11 listopada do godziny 23:59. Trzeba zaznaczyć, że w głosowaniu mogą brać udział również osoby niepełnoletnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE