Reklama

Jeden bardziej pijany od drugiego

Opublikowano:
Autor:

Jeden bardziej pijany od drugiego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj na drogach powiatu bełchatowskiego doszło dwóch obywatelskich zatrzymań. Dzięki godnej naśladowania postawie, dwaj kompletnie pijani kierowcy zostali zatrzymani i oddani w ręce policji.

Do pierwszego zdarzenia doszło 11 stycznia przed godziną 8:00 w Rząsawie.

Jadący po łuku 35-latek, zjechał nagle na przeciwległy pas i zderzył się z jadącym poprawnie citroenem. Sprawca zderzenia nie zamierzał się zatrzymać na miejscu – tuż po kolizji starał się jak najszybciej pojechać dalej. Ucieczkę z miejsca zdarzenia uniemożliwili mu kierowca, do spółki z pasażerami citroena, którzy natychmiast wezwali policję.

Jak się okazało, kierujący audi był kompletnie pijany. Nie potrafił ustać prosto, ani logicznie sklecić zdania. Badanie alkomatem wykazało 3,8 promila w wydychanym powietrzu.Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej.

Drugie obywatelskie zatrzymanie miało miejsce w Bełchatowie przy ul. Św. Barbary.

Mężczyzna, który wezwał policję, był świadkiem jak volkswagen bora nie wyhamował przed skrzyżowaniem, przejechał przez chodnik i zatrzymał się dopiero na stojaku dla rowerów.

Po kolizji, kierowca chciał zabrać zderzak i tablicę rejestracyjną, które odpadły i pojechać dalej. Plan pokrzyżował mu zgłaszający, wraz z grupą obserwatorów zdarzenia, którzy uniemożliwili mu odjechanie z miejsca.

Jak się okazuje, postawa ta zapobiegała potencjalnej tragedii, gdyż do takiej mógł doprowadzić 41-latek, który w wydychanym powietrzu miał prawie 3 promile alkoholu.

Obu kierowcom policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE