Reklama

Jak zostać żołnierzem zawodowym? Przez dwa dni WKU będzie w Bełchatowie zachęcać do służby

Opublikowano:
Autor:

Jak zostać żołnierzem zawodowym? Przez dwa dni WKU będzie w Bełchatowie zachęcać do służby - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Co trzeba zrobić, by zostać żołnierzem zawodowym, jakie warunki należy spełnić, gdzie i kiedy się zgłosić, jaka jest wysokość żołdu - na te i inne pytania odpowiadać będą w Bełchatowie przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sieradzu oraz zawodowi żołnierze. Wszystkich zainteresowanych taką tematyką zapraszamy w dniach 24-25 października na plac Narutowicza do wojskowego namiotu promocyjnego.

W Bełchatowie rusza dwudniowa kampania promocyjno-informacyjna pod hasłem „Zostań Żołnierzem Niepodległej”. Projekt Ministerstwa Obrony Narodowej zakłada działania promujące wojskową służbę zawodową poprzez bezpośrednie docieranie do osób zainteresowanych.

Dlatego w dniach 24-25 października do Bełchatowa przyjadą przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz żołnierze z wybranych jednostek wojskowych. Na każdego, kto chciałby dowiedzieć się czegoś więcej na temat służby w armii zawodowej, specjaliści czekać będą między godz. 12 a 17 (godziny mogę ulec drobnym zmianom) w wojskowym namiocie promocyjnym, rozstawionym na placu Narutowicza. Z pewnością nie da się go przeoczyć.

Podczas rozmowy będzie można uzyskać odpowiedź na wszystkie pytania związane z wojskową służbą zawodową. Kto i kiedy może zostać zawodowym żołnierzem, czy trzeba się wcześniej gdzieś zapisać, jak wygląda dzień powszedni żołnierza, co należy do jego obowiązków, jak przedstawia się sprawa awansu i zarobków, czy można wybrać sobie jednostkę, w której będzie się służyło – to pytania najczęściej nurtujące przyszłych żołnierzy zawodowych. Nikt nie zostanie odprawiony z kwitkiem, a każde pytanie będzie tak samo ważne.

Podobne akcje promocyjne pod hasłem „Zostań Żołnierzem Niepodległej” prowadzone są w całym kraju i niewątpliwie wpisują się w obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE