Reklama

Hamaki, nowe place zabaw oraz domki dla ptaków i wiewiórek. W Bełchatowie zakończyła się zielona inwestycja za 5,5 mln zł [FOTO]

Opublikowano: śr, 19 sie 2020 21:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatów robi się coraz bardziej zielony – zakończyły się prace związane z projektem "Bełchatów w zieleni – tworzenie i rewaloryzacja zielonych przestrzeni miasta". Mieszkańcy mają teraz do dyspozycji nowoczesne i zielone miejsca spacerowe czy rekreacyjne. Bełchatowianie mogą podziwiać charakterystyczne głazy w Parku Geologicznym, lub odpocząć na jednym z miejskich hamaków. Łącznie projekt objął 30 ha terenu, a kosztował 5,5 mln zł. Co powstało w ramach inwestycji?

Bełchatów staje się coraz bardziej zielony – wszystko dzięki zakończonej niedawno inwestycji "Bełchatów w zieleni...", w ramach której powstało 10 dużych kompleksów rekreacyjnych. Mieszkańcy mogą teraz korzystać z 30 ha nowo zagospodarowanych terenów.

- Zależy nam, by mieszkańcy mogli odpoczywać i spacerować w miejscach pełnych zieleni. Nasz projekt ma także dodatkowe walory edukacyjne. Na wszystkich terenach nim objętych znajdą się tablice zachęcające szczególnie najmłodszych do tego, aby dbać o zieleń oraz o otoczenie. Jestem przekonany, że ten projekt spodoba się mieszkańcom i urozmaici naszą ofertę wypoczynkową – podkreśla wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

W ramach projektu powstał m.in. "Bulwar Słoneczny" zlokalizowany na os. Olsztyńskim. Z kolei wzdłuż ul. Piłsudskiego powstała "Północna Zielona Brama". Mieszkańcy mogą też wypoczywać na miejskiej plaży między ul. Mielczarskiego a Mickiewicza. Nie brakuje też miejsc przeznaczonych do relaksu na świeżym powietrzu – w mieście znajdziemy m.in. nowe ławki czy hamaki.

- Do spacerów i wypoczynku zachęcają już także bulwary i skwery – Jarzębinowy (przy ul. Jarzębinowej w dolinie rzeki Rakówki), Budowlanych (od al. Włókniarzy aż do ul. Mielczarskiego) oraz na Binkowie (przy ul. Staszica aż w głąb osiedla) i między ul. Diamentową a Szmaragdową – informuje magistrat.

Bełchatowianie mogą też podziwiać charakterystyczne dla Zagłębia Bełchatowskiego głazy, które prezentowane są w Parku Geologicznym przy rodzie Hallera. Po drugiej stronie zlokalizowana jest jedna z kilku łąk kwietnych. To jednak nie koniec atrakcji, które powstały w ramach tej inwestycji. Nowy wygląd zyskały tereny w pobliżu Jabłoniowego Sadu – uzupełniony został też drzewostan przy boiskach piłkarskich Miejskiego Centrum Sportu.

- Miejski projekt to także dwa place zabaw, dwie siłownie zewnętrzne oraz dwa place wypoczynkowe z leżakami i hamakami. Jeśli chodzi o elementy małej architektury w sumie na wszystkich terenach zamontowanych zostało 112 ławek, 82 koszy na odpady, 22 tablice informacyjne, 20 stojaków na rowery, 3 komplety ławostołów z ławami – dodają urzędnicy.

Nie zapomniano też o miejskiej faunie – w okolicy nowo zagospodarowanych terenów powstało 100 budek dla ptaków i wiewiórek, a u podnóża drzew 36 domków dla owadów.

Całość zrealizowanych w ramach tej inwestycji prac kosztowało miasto 5,5 mln zł. Większość tej kwoty, bo aż 3,6 mln pokryło unijne dofinansowanie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE