Reklama

Gwałt na 9-latku w Woli Krzysztoporskiej? 17-letni podejrzany usłyszał zarzuty

Opublikowano:
Autor:

Gwałt na 9-latku w Woli Krzysztoporskiej? 17-letni podejrzany usłyszał zarzuty - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Koszmar dziecka w Woli Krzysztoporskiej koło Piotrkowa Tryb. W jednym z budynków na terenie miejscowości miał zostać zgwałcony 9-letni chłopiec. Sprawca, 17-letni młody mężczyzna, usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Mieszkańcy Woli Krzysztoporskiej są w szoku. Na terenie ich miejscowości prawdopodobnie doszło do gwałtu na 9-letnim chłopcu. Czynu miał się dopuścić 17-latek w piwnicy jednego z budynków na terenie tej niewielkiej miejscowości. Sprawę zgłoszono na policję w ubiegłym tygodniu. Osoba podejrzana o gwałt została już zatrzymana i przesłuchana przez śledczych.

- Ze względu na charakter czynu i wiek osoby pokrzywdzonej nie możemy ujawniać żadnych szczegółów tego śledztwa – mówi Witold Błaszczyk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim.

Rzecznik prokuratury potwierdził jednak, że 17-latek usłyszał zarzut zgwałcenia dziecka. Zgodnie z art. 197 par. 3 p.2 Kodeksu Karnego: „ Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia wobec małoletniego poniżej lat 15 podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 (...)

Do piotrkowskiego sądu wpłynął wniosek o 3-miesięczny areszt tymczasowy dla zatrzymanego. - Sąd przychylił się do tego wniosku – powiedział nam Witold Błaszczyk.

Według doniesień medialnych zatrzymany 17-latek miał przyznać się do zgwałcenia dziecka. Rzecznik prokuratury w tej kwestii nie chciał udzielić komentarza, tłumacząc to charakterem śledztwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE