Reklama

GUS podał, gdzie zarabia sie najlepiej. Powiat bełchatowski zaraz za Warszawą!

Opublikowano:
Autor:

GUS podał, gdzie zarabia sie najlepiej. Powiat bełchatowski zaraz za Warszawą! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W ubiegły piątek Główny Urząd Statystyczny podał informacje o uśrednionych zarobkach w polskich miastach i powiatach za rok 2018. Powiat bełchatowski uplasował się zaraz za "podium". Co ciekawe, zajmujemy czwarte miejsce – tuż za Warszawą!

Jak wynika z opublikowanego przez GUS raportu, średnia wynagrodzeń w powiecie bełchatowskim to 6 259 zł brutto, pozwoliło to uplasować się na czwartej pozycji zaraz za Warszawą, gdzie zarobki wynoszą 6 432 zł. Miejsce drugie zajmuje powiat lubiński – 7 915 zł. Najwięcej w Polsce zarabiają mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju, gdzie można liczyć na średnią pensję w wysokości 8 121 zł, co wynosi aż 168% średniej krajowej (4 835 zł).

Raport wskazuje, że najniższe zarobki odnotowują mieszkańcy powiatu kępińskiego w woj. wielkopolskim, średnia płaca wynosi tam 3 183 zł. Piotrków Trybunalski zajął w tym zestawieniu miejsce 296 (w raporcie uwzględniono 380 miast i powiatów), a płace wynoszą tam średnio 3 765 zł. Sytuacja w sąsiednich powiatach prezentuje się następująco: powiat pabianicki, miejsce 177 ze średnią zarobków 4 046 zł, powiat pajęczański, miejsce 234, zarobki wynoszą tam 3 919 zł, powiat wieluński, miejsce 265 i średnia zarobków 3 851 zł. Powiat radomszczański z kolei zajmuje miejsce 348, a mieszkańcy zarabiają tam średnio 3 631 zł.

Dane opublikowane przez GUS obejmują wszelkie zaliczki na poczet podatku dochodowego od osób fizycznych wraz ze składkami na ubezpieczenia chorobowe, rentowe czy emerytalne. Warto dodać, że podmioty gospodarcze, w których liczba pracowników nie przekracza dziewięciu osób, nie zostały ujęte w statystykach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE