Reklama

Grzegorz Gryczka nowym dyrektorem szkoły w Kurnosie?

Opublikowano:
Autor:

Grzegorz Gryczka nowym dyrektorem szkoły w Kurnosie?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 12 marca zakończył się nabór dokumentów na konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej w Kurnosie. Samo postępowanie zakończy się w przyszłym tygodniu, 21 marca, kiedy to komisja konkursowa spotka się z... jednym kandydatem, który zdecydował się aplikować na to stanowisko.

Przypomnijmy dyrektorski konkurs, to efekt odwołania ze stanowiska Danuty Braun. Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów, która jest organem prowadzącym placówkę zdecydował się na odwołanie w trybie nadzwyczajnym. 25 lutego Danuta Braun ostatni dzień pełniła obowiązki szefowej placówki. Następnego dnia ogłoszono konkurs na dyrektora szkoły w Kurnosie Drugim.

Dziś wiemy, że swoją kandydaturę zdecydowała się przedłożyć tylko jedna osoba, co potwierdzili pracownicy wydziału oświaty Urzędu Gminy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że tym jedynym kandydatem jest Grzegorz Gryczka. Pytany, potwierdza tę informację wyraźnie zaznaczając, że o tym czy zostanie dyrektorem zdecyduje przyszłotygodniowy konkurs.

- Potwierdzam, złożyłem komplet stosownych dokumentów, w mojej opinii mam kompetencję do pełnienia tej funkcji, ale o wyborze zdecyduje postępowanie konkursowe – powiedział nam Grzegorz Gryczka.

Rzeczywiście Grzegorz Gryczka posiada nie tylko doświadczenie w pracy dydaktycznej, ale także z zakresu zarządzania placówkami oświatowymi. Przez 5 lat, na przełomie 2009 - 2014 roku był wicedyrektorem II LO im. Jana Kochanowskiego. Jest nauczycielem dyplomowanym, absolwentem wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego i kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach (zamówienia publiczne) i Uniwersytecie Łódzkim (zarządzanie w jednostkach samorządu terytorialnego). W swoim dorobku ma także ukończone liczne kursy z zarządzania oświatą. W minionej kadencji samorządowej, w latach 2014 – 2018 był wicestarostą odpowiedzialnym między innymi za sprawy oświaty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE