Reklama

Gruba kasa na Bawełniankę. Wiemy ile kosztowała galeria. Jakie jeszcze pochłonie kwoty?

Opublikowano:
Autor:

Gruba kasa na Bawełniankę. Wiemy ile kosztowała galeria. Jakie jeszcze pochłonie kwoty? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dwa dni temu, w środę 27 lutego piotrkowski Sąd Gospodarczy wydał postanowienie o tzw. upadłości dedykowanej spółki Bawełnianka. Tak jak informowaliśmy w ramach tej decyzji nabywcą nieruchomości upadłej już spółki zostanie inwestor z Krakowa, a uściślają Gbb Invest. Za ile „poszła” Bawełnianka? I co teraz będzie działo się w obiekcie, który od lat straszył pustkami?

- Długi Bawełnianki na ujawnionych hipotekach obiektu, to kwota blisko 230 milionów złotych – informuje Marcin Rzepecki, który reprezentuje Gbb Invest.

W tej kwocie jest między innymi 5-milionowa kwota zobowiązań wobec miasta Bełchatów, które przez lata nie otrzymywało opłat z tytuły podatku od nieruchomości. Czy miastu, podobnie jak innym wierzycielom uda się odzyskać te pieniądze? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, bo jak podkreśla Rzepecki długi należą do upadłej spółki Bawełnianka, a nie do nowego inwestora. A za ile ten ostatecznie zakupił nieruchomość?

- Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim wydając postanowienie o ogłoszeniu upadłości Bawełnianka sp. z o. o., uwzględniając wniosek wierzyciela określił cenę sprzedaży galerii na kwotę 57 milionów netto. Przedmiotem sprzedaży jest zorganizowana część przedsiębiorstwa spółki – wyjaśnia Marcin Rzepecki.

Blisko 60-milionowy wydatek spółki Gbb Invest na zakup samego obiektu, to z pewnością początek wykładanych przy Bawełnianej milionów. Galerię, która niszczała przez ostatnie lata należy przygotować do uruchomienia, co wiąże się z remontami i pracami adaptacyjnymi. Szerzej o planach na najbliższą przyszłość i tym co będzie działo się w galerii, kiedy już ruszy w załączonym materiale video.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE