Reklama

Groźny przestępca ukrywał się w Bełchatowie. Akcja CBŚP na osiedlowym parkingu

Opublikowano:
Autor:

Groźny przestępca ukrywał się w Bełchatowie. Akcja CBŚP na osiedlowym parkingu  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Akcja funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledzczego Policji w Bełchatowie. Policjanci z grupy tzw. łowców cieni zatrzymali Sylwestra G., poszukiwanego przez Interpol. Mężczyzna trafi do więzienia za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, w tym także z użyciem broni palnej.

Zatrzymany Sylwester G. był ścigany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz czerwonej noty Interpolu, jako osoba mogąca posiadać broń palną. Jak informuje CBŚ, mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za takie przestępstwa jak: udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, usiłowanie zabójstwa, posiadanie broni palnej bez zezwolenia, rozboje, w tym z użyciem broni palnej, podrobienie dokumentu z zamiarem wykorzystania go jako autentyczny czy próby napadów z użyciem broni palnej. Swoją przestępczą działalność dokonywał pod parasolem zorganizowanej grupy przestępczej tzw. "łódzkiej ośmiornicy".

- Sylwester G. ukrywał się przed organami ścigania od 2015 roku, kiedy to opuścił zakład karny, w którym odbywał zasądzoną karę. Jak wynika z ustaleń policjantów CBŚP często zmieniał miejsce pobytu. Według funkcjonariuszy ukrywał się w Niemczech lub w Polsce. W kraju przebywał na terenie województwa łódzkiego oraz świętokrzyskiego. Nowo poznanym znajomym przedstawiał się jako mechanik samochodowy, pochodzący z pow. bełchatowskiego - informuje CBŚP.

Poszukiwany przestępca został namierzony na jednym z osiedlowych parkingów w Bełchatowie. Tam też został zatrzymany.

- Ubrany w roboczą odzież, aby nie wzbudzać swoją osobą zainteresowania mieszkańców bloku, a także organów ścigania. Nieschludny wygląd oraz zasłanianie znacznej części twarzy maseczką higieniczną w związku z pandemią coronavirusa, wydawałoby się że pozwoli mu skutecznie ukrywać się w dalszym ciągu – informuje CBŚP.

Sylwester G. został osadzony w Areszcie Śledczym, skąd trafi do Zakładu Karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE