Reklama

Groźne bakterie w wodzie z wodociągu. Sanepid wydaje komunikat

Opublikowano:
Autor:

Groźne bakterie w wodzie z wodociągu. Sanepid wydaje komunikat - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uwaga mieszkańcy gminy Kleszczów, bełchatowski Sanepid, 28 września wydał komunikat o obecności w wodzie z wodociągu bakterii grupy coli.

Komunikat Państwowego Inspektora Sanitarnego w Bełchatowie z końcówki września dotyczy ponad 6 tysięcy odbiorców z wodociągu Kleszczów na terenie gminy. Uściślając chodzi o miejscowości: Kleszczów, Łuszczanowice, Łękińsko, Wolica, Czyżów (z wyłączeniem posesji nr 32), Antoniówka, Żłobnica, Wola Grzymalina Kolonia, Łuszczanowice Kolonia, Adamów, Kocielizna, Aleksandrów, Będków, Cieślowizna, Dąbrowa, Faustynów, Karolów, Kuców, Piaski, Stawek, Wola Grzymalina)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie informuje, że w 2 próbkach wody pobranych z wodociągu Kleszczów zaopatrującego ww. miejscowości stwierdzono obecność bakterii grupy coli:

  • SUW Łękińsko – 7 jtk w 100ml wody
  • sieć, Przedszkole Samorządowe w Łękińsku – 1 jtk w 100ml wody
Zgodnie z treścią komunikatu:

Woda nadaje się do spożycia, kąpieli noworodków, mycia zębów, owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń po uprzednim przegotowaniu (min. przez 2 minuty) i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania.

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE