Reklama

Górnicy i energetycy z Bełchatowa mogą podnieść swoje emerytury nawet o 1100 zł. Trzeba tylko złożyć wniosek

Opublikowano:
Autor:

Górnicy i energetycy z Bełchatowa mogą podnieść swoje emerytury nawet o 1100 zł. Trzeba tylko złożyć wniosek - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Górnicy i energetycy z Bełchatowa mają szansę podwyższyć swoje świadczenie emerytalne nawet o 1,1 tys. zł. Wniosek do ZUS można złożyć będąc już na emeryturze.

Możliwość dodatku do świadczenia emerytalnego mają tylko osoby, które kiedyś wykonywały pracę w szczególnych warunkach (co najmniej 15 lat) - czyli z narażeniem życia - a w 2008 roku utraciły prawo do wcześniejszej emerytury. Takie osoby, na przykład: górnicy, hutnicy czy energetycy mogą złożyć do ZUS-u wniosek wraz ze świadectwem pracy o przyznanie rekompensaty.

Pieniędzy jednak nie dostajemy natychmiast do ręki, tylko w ratach, w świadczeniu emerytalnym. W efekcie dodatek do świadczenia powiększy podstawę obliczenia przyszłej emerytury od kilkadziesiąt, a może o kilkaset złotych na miesiąc.

W zeszłym roku z takiej możliwości skorzystało aż 5 tys. osób, które uzyskały rekompensatę w sumie wynoszącą średnio około 40 tys. zł. Świadczenie wypłacane jest tylko i wyłącznie na wniosek, w związku z tym w Polsce na ten dodatek ma jeszcze szanse 700 tys. osób, które prawdopodobnie nie zdają sobie z tego sprawy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE