Reklama

Reklama

Policjanci w zelowskiej szkole. Zaangażowano uczniów do współpracy [FOTO]

Opublikowano: śr, 30 mar 2022 13:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zelowie zjawili się funkcjonariusze policji oraz technik kryminalistyki. W jakim celu pojawili się w placówce?

Reklama

Młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie miała okazję dowiedzieć się wielu rzeczy na temat pracy w różnych oddziałach policji. W szkole odbyła się akcja, mająca na celu przybliżenie uczniom realiów pracy w policji.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. na czym polega praca technika kryminalistyki. Funkcjonariusz, prowadzący zajęcia, wyznaczył na sali teren miejsca zbrodni. W rolę policjantów z różnych wydziałów wcielili się uczniowie. Znaleźli się tutaj „policjanci” z prewencji, grupy dochodzeniowo śledczej oraz z wydziału kryminalnego. Jedna z osób odgrywała nawet rolę sprawcy. Na przykładzie przygotowanego miejsca zbrodni, omówiono z jakimi śladami można spotkać się oraz na czym polega ich zabezpieczenie, utrwalenie, sfotografowanie i udokumentowanie.

- Oryginalny sposób prowadzenia prelekcji wywołał ogromne zainteresowanie uczniów. Duże wrażenie wywarł na widzach manekin, który odgrywał rolę denata – informuje Iwona Kaszewska, rzecznik bełchatowskiej policji.

Technik pokazał wszystkim wyposażenie, którego używa podczas pracy. Wyjaśnił, że oględziny miejsca zdarzenia nie trwają kilka minut, lecz czasami kilkanaście godzin, a przy trudnych i skomplikowanych sprawach nawet kilka dni.

Uczniowie spotkali się również z policjantem zajmującym się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Opowiedział on m.in. o zagrożeniach i konsekwencjach, jakie niesie ze sobą zażywanie narkotyków, ich posiadanie, udzielanie, handel zakazanymi środkami. 

Policjanci spotkali się również z przyszłymi młodymi kierowcami. Usłyszeli oni o niebezpieczeństwach oraz odpowiedzialności wynikającej z uczestnictwa w ruchu drogowym. Mundurowi uświadomili uczniom, jak dotkliwe obecnie są kary ustalone przez nowy taryfikator mandatowy. Omówili również najczęstsze błędy popełniane przez kierowców i pieszych.

- Młodzi kierowcy, to grupa, która najczęściej podejmuje wysokie ryzyko związane z niebezpiecznymi zachowaniami na drodze. Policyjne statystyki wskazują, że to właśnie oni są częściej niż inni sprawcami, ale też ofiarami zdarzeń drogowych, częściej też popełniają wykroczenia na drogach. Niejednokrotnie wynika to z nadmiernej ufności we własne umiejętności, czy chęci popisania się przed rówieśnikami - informuje Kaszewska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy