Reklama

Reklama

Mieszkańcy stoją w kolejkach po wodę. ''Może być używana tylko do mycia podłóg i spłukiwania toalet''

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sanepid w Bełchatowie wykrył bakterie w wodociągu na terenie gmin Szczerców, Rusiec oraz Rząśnia. Mieszkańcy stoją w kolejkach po wodę.

Reklama

Sanepid w Bełchatowie znowu ostrzega przed bakteriami z grupy coli. Tym razem do zanieczyszczenia doszło w sieci wodociągowej Chabielice - Stanisławów, z której woda nie nadaje się tymczasowo do spożycia. Pracownicy sanepidu podczas badania stwierdzili przekroczenia w punktach na terenie gminy Szczerców. Jak poinformowano, duże przekroczenie normy wystąpiło jednak na terenie gminy Rusiec. Samorządy ostrzegają, aby wody nie spożywać nawet po przegotowaniu. 

- Woda może być używana jedynie do prac porządkowych np. mycia podłóg i spłukiwania toalet - informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie. 
 
Na terenie gmin ustawiono beczkowozy, a także rozdawana jest woda w butelkach. W Szczercowie przed Domem Kultury czy beczkowozami ustawiały się kolejki. 
 
Woda nieprzydatna do spożycia jest dla mieszkańców poniższych miejscowości:
  • gmina Szczerców: Szczerców, Borowa, Brzezie, Bednarze, Chabielice Kolonia, Chabielice Wieś, Dubie, Dzbanki, Grudna, Józefina, Janówka, Kieruzele, Kozłówki, Kościuszki, Krzyżówki, Kuźnia Lubiecka, Leśniaki Chabielskie, Lubiec, Lubośnia, Magdalenów, Marcelów, Niwy, Osinym Osiny Kolonia, Podklucze, Polowa, Podżar, Rudzisko, Puszcza, Stanisławów Pierwszy, Stanisławów Drugi, Szubienice, Szczercowska Wieś, Kolonia Szczercowska, Tatar, Trakt Puszczański, Zagadki, Żabczanka, Załuże. 
  • gmina Rusiec: Pawłów, Kuźnica, Jastrzębice, Leśniaki, Antonina - Rogatki, Zalasy do torów, Sówki, Błaś, Andrzejów, Korablew, Zagrodniki. 
  • gmina Rząśnia: Augustów, Broszęcin, Kolonia Broszęcin, Kodrań, Kopy, Marcelin. 
W nocy z środy na czwartek sieć wodociągowa była poddana płukaniu i chlorowaniu. 
 

 

 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy