Reklama

Reklama

Złożyli się na auto dla Ukrainy. Terenówka będzie przewozić rannych [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Samochód terenowy do przewozu rannych trafi z Bełchatowa na Ukrainę. Na auto zrzucili się mieszkańcy gminy Bełchatów, a zbiórkę zorganizowało Stowarzyszenie "Odnowa".

Reklama

Samochód terenowy mistsubishi trafi na Ukrainę. To efekt akcji Stowarzyszenia "Odnowa", które zainicjowało zbiórkę funduszu na zakup auta dla ukraińskich służb medycznych. O pomoc zwrócono się do lokalnych przedsiębiorców, a odzew był ogromny, bo w ciągu kilku dni udało się zebrać całą potrzebną sumę. 

Wyremontowane i odnowione auto, zostało dodatkowo wyposażone materiałami medycznymi i już pojechało na granicę, gdzie odbiorą je mieszkańcy okolic Krzywego Rogu, którzy mają samochód przekazać dalej do miejsca, gdzie jest najbardziej potrzebny. 

- Auto, które kupiliśmy, ma służyć do przewozu rannych, do tego, by w trudnym terenie zabrać osoby potrzebujące pomocy medycznej i przewieźć je tam, gdzie taka pomoc może im zostać udzielona - mówi Konrad Koc, wótj gminy Bełchatów i prezes Stowarzyszenia "Odnowa". - Prośba o takie właśnie wsparcie, o zakup auta, dotarła do nas od osób, które tam, na Ukrainie, w rejonie miasta Krzywy Róg, starają się pomagać w akcjach ratunkowych.

Jak dodaje, na apel o pomoc odpowiedziało bardzo wiele osób m.in. przedsiębiorcy, lekarze i lokalni działacze. Dzięki przekazanym darowiznom udało się zebrać łącznie 30 tys. zł. Ze zebraną kwotę zakupiono auto i materiały medyczne. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy