Reklama

Reklama

Gmina Bełchatów z pompą otworzyła nową inwestycję. Które drogi do remontu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów oficjalnie uruchomiła własną instalację do produkcji betonu. Samorząd zapewnia, że dzięki temu będzie mógł szybciej budować lokalne drogi. Pierwsza jezdnia wykonana z betonu powstaje w Niedyszynie. Wytypowano już kolejne lokalizacje, w których powstaną podobne.

Reklama

Z wielką pompą oficjalnie została otwarta instalacja do produkcji betonu przy ulicy Czaplinieckiej. To pierwsza taka inwestycja w województwie łódzkim i jak zapewnia gmina Bełchatów, jedna z niewielu w kraju. Węzeł powstał na placu, należącym do Przedsiębiorstwa Komunikacji Transportu i Usług Komunalnych.

Na uroczystym przecięciu wstęgi obecni byli samorządowcy, politycy, a także pracownicy. Gmina podkreśla, że dzięki inwestycji, która kosztowała ponad 1 mln zł, będzie można szybciej i sprawniej budować lokalne drogi.

- Te drogi są wytrzymałe, estetyczne, ekologiczne i tańsze niż drogi asfaltowe. Zdecydowaliśmy się postawić na takie właśnie rozwiązanie. Własny węzeł uniezależnia nas od trudności, związanych z dostawą betonu z firm zewnętrznych. Teraz lokalne drogi o szerokości 4-4,5 metra możemy budować sami, a co najważniejsze będziemy to robić szybko, sprawnie i taniej – mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów.

Pierwszy beton z instalacji już został wykorzystany do budowy drogi w Niedyszynie, gdzie powstanie 360-metrowy odcinek jezdni. Gmina zapowiada też kolejne inwestycje. Betonowe drogi mają powstać m.in. w Kurnosie Pierwszym, Kałdunach, Zawadowie, Woli Kruszyńskiej, Zdzieszulicach Górnych i Łękawie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy