Reklama

Reklama

Tu na razie jest ściernisko, ale będą… trzy apartamentowce. Pod Bełchatowem wybudują nowe osiedle

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tu na razie jest ściernisko, ale będą… trzy apartamentowce. Pod Bełchatowem wybudują nowe osiedle - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina chce wybudować pod Bełchatowem osiedle apartamentowców. Trzy nowe budynki mają stanąć w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, a urząd podpisał właśnie umowę na przygotowanie dokumentacji w związku z inwestycją.

Reklama

O planach zbudowania na terenie Dobrzelowa nowego osiedla informowaliśmy już w 2021 roku. Wówczas Urząd Gminy Bełchatów przystąpił do Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Wybór tej lokalizacji wójt Konrad Koc motywował dobrym uzbrojeniem działki, co miało pozwolić na zminimalizowanie początkowych kosztów inwestycji.

Teraz gmina poinformowała o podpisaniu umowy na przygotowanie dokumentacji wraz z kompletem pozwoleń, która ma być gotowa latem tego roku. Dodatkowo, równolegle z projektem, opracowany ma zostać regulamin naboru wniosków osób zainteresowanych najmem mieszkań. O zasadach i dacie rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń gmina informować będzie na bieżąco.

- Skompletowanie listy chętnych jest niezbędne, by rozpocząć procedurę związaną z uruchomieniem kolejnej transzy finansowania dla budowy tych nieruchomości – przekazuje urząd.

Gmina przekazała również, jak najprawdopodobniej będą wyglądać nowe budynki. Jak zaznacza Konrad Koc, lokale mają jak najbardziej odpowiadać obecnym trendom na rynku nieruchomości. Stworzone mają zostać takie mieszkania, które najchętniej znajdują nabywców.

Zgodnie z planami, każdy z budynków będzie mieć trzy kondygnacje (parter, pierwsze i drugie piętro). W apartamentowcach znajdzie się po 20 mieszkań, z których najmniejsze będą mieć po 34 metry kwadratowe. Powierzchnia największych lokali ma sięgać 68 metrów kwadratowych. Na parterze każdego z budynków znajdzie się sześć lokali mieszkalnych. Na kolejnych piętrach ulokowanych będzie po siedem mieszkań.

Zagospodarowany zostanie również teren dookoła apartamentowców. Mieszkańcy osiedla będą mieli do dyspozycji parkingi, chodniki i tereny zielone.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy