Reklama

Reklama

Straszą karami finansowymi i powołują się na urząd. Kto i po co puka do drzwi mieszkańców gminy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Straszą karami finansowymi i powołują się na urząd. Kto i po co puka do drzwi mieszkańców gminy? - Zdjęcie główne

Poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów poinformowała o oszustach, którzy pojawili się w okolicznych miejscowościach. Przedstawiciele firmy pukają do drzwi i straszą mieszkańców karami finansowymi, jednocześnie namawiając do korzystania ze swoich usług.

Reklama

W miejscowościach na terenie Gminy Bełchatów pojawili się przedstawiciele firmy, którzy próbują namówić mieszkańców do skorzystania z oferowanych przez nich usług. Oszuści przekazują nieprawdziwe informacje po to, by przekonać do zamówienia certyfikatu energetycznego (świadectwa charakterystyki energetycznej) domu. Przedstawiciele firmy straszą karami finansowymi, a także powołują się na ustalenia z gminą Bełchatów.

Urząd zapewnia, że nie zleca jednak żadnej firmie przeprowadzania tego typu audytów. Nie ma również żadnych ustaleń z przedsiębiorcami w tym zakresie. Jak przekazuje gmina, wykonanie certyfikatu energetycznego dla prywatnych domów jest konieczne tylko w przypadku: nowo budowanych domów (certyfikat trzeba uzyskać, żeby dostać pozwolenie na użytkowanie budynku), sprzedaży lub wynajmu domu.

Właściciele nie mają obowiązku opracowania takiego certyfikatu, gdy dom jest już oddany do użytku i zamieszkiwany.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy