Reklama

Reklama

Sanepid wydał ostrzeżenie w sprawie wody. Dotyczy kilku tysięcy mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay/Zdjęcie poglądowe

Sanepid wydał ostrzeżenie w sprawie wody. Dotyczy kilku tysięcy mieszkańców - Zdjęcie główne

foto Pixabay/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowski sanepid wydał ostrzeżenie dla wielu miejscowości na terenie gminy Bełchatów. Chodzi o wodę do spożycia, którą należy przegotować.

Reklama

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie w próbkach wody z wodociągu Parzniewice stwierdził niewielkie przekroczenie ogólnej liczby mikroorganizmów. W związku z tym wydano ostrzeżenie dla mieszkańców, w którym stwierdzono, że konieczne jest przegotowywanie wody do spożycia i potrzebnej do przygotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób ze znacznie obniżoną odpornością (po transplantacjach, chemioterapii czy chorych na AIDS).
 
Komunikat dotyczy odbiorców wody z miejscowości: Augustynów, Borki, Bugaj, Bukowa, Dobiecin, Dobiecin Kolonia, Dobrzelów, Helenów, Janina, Janów, Kielchinów, Korczew, Księży Młyn, Kurnos Drugi, Kurnos Pierwszy, Łękawa, Mazury, Mokracz, Myszaki, Niedyszyna, Oleśnik, Poręby, Postękalice, Rząsawa, Wielopole, Wiktorów, Wólka Łękawska, Zawadów, Zawały, Zdzieszulice Dolne, Zdzieszulice Górne, Zwierzchów, Wawrzkowizna.
 
- Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody spełniającej wymagania - informuje sanepid. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy