Reklama

Reklama

Kominek w domu zapłonął… dosłownie. Strażacy walczyli z pożarami w gminie Bełchatów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kominek w domu zapłonął… dosłownie. Strażacy walczyli z pożarami w gminie Bełchatów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy gminy Bełchatów dwukrotnie potrzebowali pomocy strażaków. Najpierw ogniem zajął się kominek w jednym z domów. Kilka godzin później pożar pojawił się w kotłowni jednej z posiadłości.

Reklama

We wtorek, 8 lutego, strażacy gasili dwa pożary na terenie gminy Bełchatów. Najpierw służby zostały wezwane do jednego z domów w miejscowości Myszaki. Tam spaleniu uległ kominek znajdujący się w budynku.

- W kominku z płaszczem wodnym, którym można ogrzewać pomieszczania, zapaliła się elektronika. Pożar został ugaszony. Doszło do stopienia się plastikowej rury i spalenia się instalacji sterowania – mówi Michał Wieczorek, rzecznik bełchatowskiej straży pożarnej.

 

 

W zdarzeniu nikt nie został ranny. W akcji gaśniczej udział brały 3 zastępy straży pożarnej.

Kilka godzin później, około 23:30, do strażaków wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Kurnosie Drugim. Ogień pojawił się w kotłowni ulokowanej obok domu. Po dojeździe służb na miejsce okazało się, że w przewodzie kominowym doszło do zapalenia się sadzy.

- Przy pożarze sadzy dochodzi do wyrzutu płomieni i iskier na pewną odległość. Tak więc, jeśli w pobliżu byłby jakieś budynki, to mogłoby istnieć zagrożenie, że ten pożar się rozprzestrzeni – tłumaczy Michał Wieczorek.

Tak było w tym przypadku, dom mieszkalny znajdował się około 15 metrów od kotłowni. Na szczęście jednak ogień nie przeniósł się na budynek, a strażakom udało się ugasić pożar. W tym zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Nie odnotowano również żadnych większych strat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy