Reklama

Reklama

Gigantyczna... obniżka stawki za śmieci. Samorząd dopłaci, a mieszkańcy odczują ulgę w portfelach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gigantyczna... obniżka stawki za śmieci. Samorząd dopłaci, a mieszkańcy odczują ulgę w portfelach  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów dopłaci mieszkańcom do wywozu śmieci. Radni podjęli uchwałę w sprawie obniżenia dotychczasowych stawek. Kiedy i o ile zmniejszy się opłata?

Reklama

To z całą pewnością dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Bełchatów. Radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany stawek za wywóz śmieci. Nowe opłaty będą obowiązywały od początku kwietnia tego roku. Gmina zafundowała mieszkańcom ogromną obniżkę. Za odbiór segregowanych odpadów komunalnych zapłacą 19,50 zł za osobę miesięcznie. Dodatkowo, jeśli ktoś zadeklarował, że posiada kompostownik i nie są od niego odbierane odpady typu "bio" - miesięcznie zapłaci tylko 17 zł za osobę.

Przypomnijmy, że obecna stawka za odbiór odpadów komunalnych na terenie gminy to 34 zł za osobę miesięcznie (w przypadku odpadów segregowanych). Jeśli ktoś posiada kompostownik, opłata zmniejsza się o 2,5 zł.

- Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że opłata w takiej kwocie, jaka jest obecnie, jest dla mieszkańców bardzo dotkliwa - mówi Konrad Koc, wójt Gminy Bełchatów. - Jednak właśnie taka kwota wynikała z przetargu. Gdy w listopadzie 2021 roku przedstawialiśmy radzie projekt uchwały ze stawkami na poziomie 34 zł, zapowiadałem, że w pierwszych miesiącach 2022 roku będziemy się starać, by wygospodarować środki, które pozwolą nam na zmniejszenie opłat dla mieszkańców. Słowa dotrzymuję, dziś mogłem radnym zaproponować uchwałę z nowymi, niższymi stawkami za odbiór śmieci – dodaje.

Wójt wyraził nadzieję, że zmiana będzie realnie odczuwalna dla każdego domowego budżetu. Radni gminy jednogłośnie głosowali za nowymi niższymi stawkami.

Warto zauważyć, że obniżka nie byłaby prawdopodobnie możliwa, gdyby nie zmiana granic i przejęcie przez samorząd części terenów od gminy Kleszczów. Spowoduje to ogromny zastrzyk finansowy dla budżetu gminy Bełchatów. Szacuje się, że z podatków płaconych m.in. przez PGE, do gminnej kasy wpłynie co najmniej 60 mln zł. 

Od początku kwietnia w miejscowościach gminy Bełchatów będą zatem płacili znacznie mniej niż mieszkańcy Bełchatowa. Przypomnijmy, że w Bełchatowie stawka za wywóz śmieci od początku 2022 roku wynosi 29,50 zł od osoby.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy