Reklama

Reklama

Co z remontem wyboistej drogi pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem? Wciąż jest szansa...

Opublikowano:
Autor:

Co z remontem wyboistej drogi pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem? Wciąż jest szansa... - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy z utęsknieniem czekają na remont drogi powiatowej pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem. Starostwo zapowiadało, że przebudowę jezdni będzie chciało sfinansować z rządowej dotacji. Po ogłoszeniu wyników konkursu, pojawiły się pytania o inwestycję, która nie znalazła się na liście projektów wspartych z "Polskiego Ładu". Okazuje się, że wciąż jest nadzieja na pieniądze dla wspomnianej drogi...

Reklama

Mieszkańcy od kilku lat domagają się generalnego remontu drogi powiatowej pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem. Z każdym kolejnym rokiem nawierzchnia jezdni, a faktycznie to co z niej zostało, jest w coraz gorszym stanie. Kierowcy muszą omijać kolejne dziury i nierówności. Starostwo drogę doraźnie naprawia, czego dowodem są niezliczone asfaltowe łaty. 

Starostwo planuje remont drogi, ale uzależnia go od dofinansowania z rządowego programu "Polski Ład". Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 8 mln zł. Na części odcinka ma powstać ścieżka rowerowa, jezdnia ma zostać poszerzona, prace mają objąć również pobocza oraz budowę odwodnienia.  

W ostatnich dniach ogłoszono wyniki naboru "Polskiego Ładu". Wśród inwestycji, które otrzymały dotację, niestety nie znalazł się remont odcinka pomiędzy Nowym Światem i Kurnosem. Wśród kierowców i mieszkańców pojawiły się głosy, że to koniec marzeń o gruntownej przebudowie drogi. Okazuje się, że wciąż jest szansa na pozyskanie pieniędzy dla tej inwestycji. 

Starostwo poinformowało, że wniosek o pieniądze na wspomnianą drogę składało w trzecim etapie naboru i wciąż czeka na rozstrzygnięcie konkursu. Dlatego nie wszystko jeszcze stracone i wciąż istnieje nadzieja, że kiedyś pojedziemy równą jak stół drogą w kierunku Kurnosa...

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy