Reklama

Reklama

Ciężki sprzęt i finisz robót na budowie drogi. W których miejscowościach zaplanowano kolejne prace?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwają ostatnie prace przy budowie betonowej drogi w Kałdunach. Powstaje pobocze i zjazdy. Gminna spółka zakupiła specjalną maszynę, aby przyspieszyć roboty. Wiadomo też, w których miejscowościach zaplanowano kolejne betonowe drogi.

Reklama

Budowa blisko pół kilometra drogi w Kałdunach jest już na finiszu. W ostatnich dniach pracownicy gminnej spółki PKTiUK wykonywali ostatnie roboty m.in. przy układaniu poboczy. Betonowa nawierzchnia drogi została położona bowiem w ubiegłym roku.

- Pobocza układamy z wykorzystaniem zakupionej niedawno układarki - mówi Mateusz Rogut, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji, Transportu i Usług Komunalnych Gminy Bełchatów. - Dzięki temu prace idą dużo sprawniej i znacznie szybciej – dodaje.

Jak informuje gmina, budowa betonowej nawierzchni na dwóch ulicach Jana III Sobieskiego i Bolesława Krzywoustego trwała dużej niż pierwotnie zakładano. Powodem było poszerzenie drogi.

- Zdecydowaliśmy o poszerzeniu drogi do pięciu metrów, to generowało dodatkowe prace, związane m.in. z korytowaniem i utwardzeniem terenu, na dodatek na pewnym odcinku wystąpił problem z odwodnieniem drogi - mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów.

Wiadomo też, że wraz z nadejściem wiosny, gminna spółka planuje budowę kolejnych odcinków betonowych dróg. Jak informuje urząd, na „pierwszy ogień” pójdą takie miejscowości jak: Zawadów, Łękawa, Wola Kruszyńska, Kurnos i Dobrzelów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy