Reklama

Reklama

Zbudują mieszkania na obrzeżach Bełchatowa. Zobacz, jak będą wyglądały nowe bloki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Bełchatów zapowiada budowę trzech bloków mieszkaniowych w Dobrzelowie. Gotowe są już ich wizualizacje. Łącznie powstać ma 50 mieszkań. Kiedy inwestycja może ruszyć?

Reklama

W trzech budynkach, które w niedalekiej przyszłości mają stanąć w Dobrzelowie, powstanie łącznie 50 mieszkań. Każdy z nich ma być czterokondygnacyjny, w to wliczony jest również podziemny parking. W jednym z bloków parter zostanie zajęty będzie pod działalność usługową.

Inwestycję ma zrealizować Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, do której gmina przystąpiła latem ubiegłego roku. SIM to rządowy projekt, do którego dołączyło w sumie kilkanaście samorządów z regionu. Z założenia ma zwiększyć szansę na mieszkanie do osób, których nie stać na kredyt mieszkaniowy. Program zakłada wsparcie dla samorządów przy budowie nowych bloków, sięgające nawet 35 proc. kosztów budowy lokali społecznych oraz 80 proc. kosztów budowy mieszkań komunalnych. Większa część kosztów budowy mieszkań wynosząca ok. 60 proc. ma zostać sfinansowana z rozmaitego rodzajów grantów i programów rządowych. Rząd zapewnia również, że inwestycje mają być sfinansowane częściowo przy pomocy najtańszych kredytów na rynku, udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Jak poinformowała gmina Bełchatów, zatwierdziła już założenia, jakie mają spełniać budynki, a teraz urząd czeka na dokumentację projektową, a następnie rozpoczęcie budowy. Gotowa jest już wstępna wizualizacja budynków.

- Mamy wstępne wizualizacje tych bloków, one oddają założenia, czy raczej estetykę, w jakiej mają być utrzymane obiekty – mówi Małgorzata Filipek, sekretarz Urzędu Gminy Bełchatów, reprezentująca gminę w spółce SIM. - Jednak jest możliwe, że projekty będą nieco od tych wizualizacji odbiegać. Wskazaliśmy też nasze oczekiwania, co do powierzchni lokali mieszkalnych w poszczególnych blokach. Projektanci dostosują je do możliwości kubaturowych tych obiektów na poszczególnych kondygnacjach – dodaje.

Wójt Konrad Koc zaznacza natomiast, że rozkład mieszkań w poszczególnych budynkach i ich dokładną powierzchnię, poznamy dopiero po zakończeniu pracy projektantów.

- My przedstawiliśmy SIM nasze oczekiwania, dotyczące powierzchni w poszczególnych blokach. Zakładamy, że większość mieszkańców będą stanowiły rodziny z dziećmi i pod tym kątem wskazaliśmy, jakie powierzchnie będą z naszego punktu widzenia najbardziej pożądane – mówi Wójt Gminy Bełchatów.

Jak informuje gmina, w budynku, którego parter będzie zajęty pod działalność usługową, ma być łącznie siedem mieszkań o pow. od 30 do 45 metrów kwadratowych, osiem mieszkań o pow. od 45 do 65 metrów kwadratowych oraz jedno duże mieszkanie o pow. od 65 do 80 metrów kwadratowych.

W pozostałych dwóch budynkach, mają powstać po cztery mieszkania o pow. 30-45 metrów kw, po dziesięć mieszkań o pow. 45-65 metrów kwadratowych oraz po dwa mieszkania o pow. 65-80 metrów kw.

Ile mogą kosztować mieszkania? Sekretarz gminy przyznaje, że na chwilę obecną trudno mówić o kosztach, jakie będą ponosić najemcy.

- Poznamy je dopiero w momencie, gdy będą znane koszty budowy poszczególnych bloków. Chcę jednak przypomnieć, że z założenia bloki SIM będą przeznaczone dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, więc koszty najmu nie mogą być wygórowane – mówi Małgorzata Filipek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy