Reklama

Reklama

Bakterie w wodzie, sanepid ostrzega. Jakie zalecenia wydano dla mieszkańców?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay/Zdjęcie poglądowe

Bakterie w wodzie, sanepid ostrzega. Jakie zalecenia wydano dla mieszkańców? - Zdjęcie główne

foto Pixabay/Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sanepid w Bełchatowie wydał ostrzeżenie w związku z wykryciem bakterii coli w wodociągu. W których miejscowościach występują utrudnienia?

Reklama

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bełchatowie poinformowal, że w próbce wody pobranej z sieci wodociągu Huta po przełączeniu zasilania sieci wodociągowej na wodę z ujęcia Parzniewice, stwierdzono obecność bakterii grupy coli.
 
- W związku z tym bełchatowski sanepid zaleca spożywanie wody po uprzednim gotowaniu przez min. 2 minuty. Zaleca się również przegotowanie wody do przygotowywania posiłków, mycia owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli niemowląt i noworodków - informuje gmina Bełchatów. 
 
Zalecenie dotyczy następujących miejscowości: Huta, Wielopole, Augustynów, Borki, Bugaj, Bukowa, Dobiecin, Dobiecin Kolonia, Dobrzelów, Helenów, Janina, Janów, Kielchinów, Korczew, Księży Młyn, część Kurnosa Drugiego i Kurnosa Pierwszego, Łękawa, Mazury, Mokracz, Myszaki, Niedyszyna, Oleśnik, Poręby, Postękalice, Rząsawa, Wiktorów, Wólka Łękawska, Zawadów, Zawały, Zdzieszulice Dolne, Zdzieszulice Górne, Zwierzchów, Wawrzkowizna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy