Reklama

Reklama

Autobusy pojadą przez kolejne miejscowości. Sprawdź rozkład jazdy gminnego transportu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy kolejnych miejscowości już za kilka dni będą mogli skorzystać z przejazdu gminnym transportem. Urząd planuje uruchomienie kolejnych tras, na których pojawią się autobusy. Sprawdź godziny odjazdów i przystanki.

Reklama

Wraz z początkiem kwietnia mieszkańcy kolejnych miejscowości gminy Bełchatów będą mogli skorzystać z przejazdów gminnym transportem. Urząd planuje bowiem uruchomienie nowych tras. Od poniedziałku, 3 kwietnia, autobusy przejadą przez: Wólkę Łękawską, Łękawę, Kalisko, Zawadów, Bukowę, Augustynów, Mazury Zdzieszulice Dolne, Janów, Kielchinów, Mokracz i Zdzieszulice Górne.

Podobnie jak na uruchomionych wcześniej trasach również w tym przypadku mieszkańcy będą mogli skorzystać z dwóch kursów porannych i dwóch popołudniowych (powrotnych). W sobotę natomiast zaplanowano po jednym kursie w każdą stronę.

Urząd przewidział jednak jedną istotną różnicę, która ma zostać również wprowadzona do rozkładu na pozostałych trasach. Jak przekazuje gmina, podczas kursów porannych autobusy wyjeżdżając z Bełchatowa, będą się zatrzymywały na przystankach na terenie miasta. Podobnie będzie również podczas kursów powrotnych.

- Chodzi o to, żeby nie robić tzw. "pustych przelotów". Wiemy, że są osoby, które mieszkają w Bełchatowie, a np. pracują w miejscowościach na terenie naszej gminy i chętnie skorzystałyby z naszych autobusów, żeby do pracy dojechać i z niej wrócić. Teraz będą mogły to zrobić. Podobne zmiany wprowadzimy również na pozostałych liniach - mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów.

W galerii artykułu można sprawdzić mapki z dokładnym przebiegiem tras oraz godzinowy rozkład jazdy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy