Reklama

Reklama

Szkoła, dom kultury i przychodnie staną się punktami szczepień. Chcą przyjąć 1000 osób dziennie z Bełchatowa i okolic

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay/poglądowe

Szkoła, dom kultury i przychodnie staną się punktami szczepień. Chcą przyjąć 1000 osób dziennie z Bełchatowa i okolic - Zdjęcie główne

foto pixabay/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nowe lokalizacje powszechnych punktów szczepień na terenie powiatu bełchatowskiego zostały zaakceptowane przez wojewodę łódzkiego i NFZ. Starostwo wskazało cztery takie miejsca w Bełchatowie i Zelowie.

Reklama

Zaproponowane przez bełchatowskie starostwo miejsca powszechnych punktów szczepień musiały zostać zaakceptowane przez Wojewodę Łódzkiego i łódzki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Powiat poinformował właśnie, że cztery lokalizacje zostały pozytywnie zweryfikowane i dodane do systemu szczepień Centrum e-Zdrowia punktów szczepień.

Na na terenie powiatu bełchatowskiego zostały wskazane cztery miejsca. Są to: Spółka Celenus, prowadząca prodanię specjalistyczną "Insula", która będzie przeprowadzać szczepienia w punkcie Cafe Senior Raj przy ulicy Energetyków 6, NZOZ REDMED (ul. Częstochowska), Dom Kultury w Zelowie (ul. Kościuszki) oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzelowie (ul. Górna). 

Nowe lokalizacje zostały wspólnie ustalone pomiędzy samorządami miasta, powiatu, a także gmin Zelów i Bełchatów. Każdy punkt będzie działał w powiązaniu z podmiotem wykonującym działalność leczniczą. Starostwo już wcześniej zaznaczało, że zadaniem wszystkich punktów w powiecie bełchatowskim będzie wykonywanie minimum 1050 szczepień dziennie, zgodnie z założeniem 800 szczepień tygodniowo na 10 tys. dorosłych mieszkańców.

Dokładny termin uruchomienia poszczególnych punktów szczepień na terenie powiatu bełchatowskiego wraz z wytycznymi dotyczącymi zasad rejestracji i numerami telefonów do kontaktu, zostanie podany mieszkańcom po dokonaniu wizytacji przez pracowników NFZ i uzyskaniu ostatecznej decyzji, dopuszczającej wskazane punkty szczepień do realizacji programu szczepień.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy