Reklama

Reklama

Gdzie się zaszczepić przeciw COVID-19 w Bełchatowie? Ministerstwo wskazało przychodnie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Gdzie się zaszczepić przeciw COVID-19 w Bełchatowie? Ministerstwo wskazało przychodnie  - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sumie w pięciu punktach medycznych w Bełchatowie będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. Ministerstwo Zdrowia opublikowało oficjalną listę placówek. Kiedy ruszy kolejny etap szczepień i jak będzie można się zapisać?

Reklama

Ministerstwo Zdrowia opublikowało mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju, która jak zaznacza resort, będzie na bieżąco aktualizowana. Znalazło się na niej ponad 6 tys. punktów medycznych. W województwie łódzkim wskazano na chwilę obecną 435 lokalizacji. W Bełchatowie będzie można zaszczepić się w 5 miejsach na terenie miasta. Na ministerialnej liście znalazły się następujące placówki:

  •  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Eskulap” w Bełchatowie (ul. Edwardów)
  •  Szpital wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie (ul. Czapliniecka)
  •  Przychodnia Neuca Med w Bełchatowie (ul. 1 Maja)
  •  Przychodnia Medyk w Bełchatowie (ul. Turkusowa)
  •  POZ w Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II (ul. Czapliniecka)
Obecnie trwają szczepienia tzw. grupy „0” czyli personelu szpitali, pracowników DPS oraz MOPS, a także osób zatrudnionych w aptekach czy studentów medycyny. Według zapowiedzi rządu, zapisy dla kolejnej grupy mają ruszyć już 15 stycznia. Wówczas szczepione będą osoby z grupy "1" czyli pensjonariusze domów pomocy społecznej, seniorzy powyżej 60 lat, służby mundurowe i nauczyciele. Proces rejestracji ma rozpocząć się w połowie stycznia, wówczas zacznie też działać centralny system teleinformatyczny, który ułatwi zapisy na szczepienie.

Wizytę będzie można rezerwować:

  •  za pośrednictwem bezpłatnej infolinii 989,
  •  poprzez swoje Internetowe Konto Pacjenta (na stronie pacjent.gov.pl),
  •  w punktach POZ,
  •  w punktach szczepień.
Według rządowego programu szczepień proces będzie opierać się na zaproszeniach (dokument e-skierowania), które będą generowane w systemie. Co ważne, aby umówić się na zastrzyk w przychodni trzeba będzie podać jedynie swoje dane osobowe. Po dokonaniu rezerwacji wizyty pacjent otrzyma wiadomość SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia.

Przed przyjęciem szczepionki, pacjent po zgłoszeniu się do wyznaczonego punktu szczepień, zostanie zbadany przez lekarza. Będzie musiał też wypełnić ankietę. Jeśli lekarz uzna, że nie ma przeciwwskazań do szczepionki, to wówczas dana osoba otrzyma zastrzyk. Po zastrzyku trzeba będzie odczekać około 15-30 minut, aby mieć pewność, że nie nie było żadnej gwałtownej reakcji organizmu na szczepionkę. Osoba zaszczepiona otrzyma również zaświadczenie, które pozwoli np. na zwolnienie z ewentualnej kwarantanny.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy