Reklama

Reklama

Wywiercą ponad 700 głębokich otworów w gminie Bełchatów. Planują inwestycję przez wiele miejscowości

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Bełchatów

Wywiercą ponad 700 głębokich otworów w gminie Bełchatów. Planują inwestycję przez wiele miejscowości - Zdjęcie główne

foto Gmina Bełchatów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gazociąg wysokiego ciśnienia łączący Sieradz z Piotrkowem Trybunalskim, planowany jest przez tereny gminy i miasta Bełchatów. Zakres prac zakłada wykonanie ponad 700 otworów geologiczno-inżynierskich w kilkunastu miejscowościach.

Reklama

Polska Spółka Gazownictwa planuje budowę gazociągu wysokiego ciśnienia pomiędzy Sieradzem i Piotrkowem Trybunalskim. Ogromna inwestycja będzie przebiegała również przez tereny gminy Bełchatów. Urząd Marszałkowski na wniosek inwestora wszczął właśnie postępowanie dotyczące zatwierdzenia opracowania projektu robót geologicznych i inżynieryjnych.

Jak informuje gmina Bełchatów, zakres projektowanych prac obejmuje m.in. wykonanie łącznie 712 otworów geologiczno-inżynieryjnych o głębokości od 5 do 48 metrów. Prace będą prowadzone na terenie Ludwikowa, Poręb, Oleśnika, Księżego Młyna, Mazur, Augustynowa, Kielchinowa, Zdzieszulic Górnych, Mokracza i Janiny - Michałowa. Łącznie przez tereny gminy Bełchatów będzie biegło ponad 14 kilometrów gazociągu, którego trasa zostanie wytyczona głównie przez tereny leśne i rolne gminy Bełchatów.

Dalej około 2 kilometrów gazociągu będzie przebiegać przez tereny miasta Bełchatów. Jak informuje inwestor, powstanie też stacja redukcyjno-pomiarowa Bełchatów, której zadaniem będzie m.in. stworzenie drugostronnego zasilenia sieci dystrybucyjnej w Bełchatowie. Na wcześniejszym odcinku gazociąg wytyczony został również przez gminy Kluki, Szczerców i Rusiec. Łącznie na terenie powiatu bełchatowskiego zostały zaplanowane ponad 43 km gazociągu. Inwestycja ma być gotowa w 2026 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy