Reklama

Reklama

"To największe otwarcie galerii handlowej w Polsce". Bawełnianka szykuje się na pierwszych klientów [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

"To największe otwarcie galerii handlowej w Polsce". Bawełnianka szykuje się na pierwszych klientów [FOTO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
57
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Wielkimi krokami zbliża się otwarcie galerii Bawełnianka w Bełchatowie. Już w najbliższą środę, 26 kwietnia, będzie można zrobić zakupy w nowym centrum handlowym. Dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. Podejrzeliśmy, jak wyglądają ostatnie przygotowania na kilka dni przed otwarciem galerii.

Reklama

Na otwarcie galerii Bawełnianka mieszkańcy Bełchatowa czekali ponad... dekadę. Budowa centrum handlowego na gruzach dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego rozpoczęła się w 2010 r. i zakończyła dwa lata później. Otwarcie obiektu było wielokrotnie przekładane. Wreszcie w 2019 roku pojawił się nowy inwestor - krakowska spółka Gbb Invest, która zainwestowała w przedsięwzięcie około 100 mln zł. Po czterech latach od przejęcia świecącego pustkami ogromnego gmachu na zakupach pojawią się tam w końcu bełchatowianie.

- Witamy w Bawełniance. Mało osób wierzyło w ten projekt, ale dziś jesteśmy w miejscu, które po tych kilku latach udało się stworzyć. I tak naprawdę odbudować i przywrócić do życia. Za 48 godzin oddajemy ten obiekt mieszkańcom Bełchatowa. Chciałbym podziękować wszystkim, dzięki którym udało się doprowadzić to do końca. To inwestor z Krakowa, ale też młodzi przedsiębiorcy z Bełchatowa, którzy nam zaufali - mówi Marcin Rzepecki, przedstawiciel inwestora. 

Jak dodaje, pracę w galerii znajdzie aż pół tysiąca osób, a dla miasta z tytułu działalności rocznie będzie wpływało 1 mln zł podatków. 

- Warto przypomnieć, w jak trudnych czasach następuje otwarcie galerii. Po fali kryzysu, wojnie i pandemii, gdy były zamykane centra handlowe, to jest największe otwarcie galerii handlowej w Polsce w 2023 roku. To świadczy o tym, jak trudny jest ten rynek - mówi Rzepecki. - Zawsze chciałem to powiedzieć: Bełchatów melduje wykonanie zadania - dodał. 

Wnętrza Bawełnianki odwiedziliśmy na kilka dni przed otwarciem. W galerii trwają ostatnie gorączkowe przygotowania. Na elewacji budynku wieszane są szyldy marek, które zadomowiły się w nowym centrum handlowym, a na witrynach sklepowych i we wnętrzach sklepów trwają końcowe prace.

Wielkie otwarcie zaplanowano w dniach 26-28 kwietnia. Gwoździem programu będzie koncert Sary James, zwyciężczyni IV edycji programu „The Voice Kids od Poland”. Młoda wokalistka robi oszałamiającą karierę, a na występ w Bawełniance przyleci prosto ze Stanów Zjednoczonych. Koncert Sary odbędzie się w piątek 28 kwietnia o godz. 19.00. To nie koniec niespodzianek. Imprezę poprowadzi znany prezenter telewizyjny Tomasz Kamel.

Jak zapewniają organizatorzy, na osoby, które odwiedzą Bawełniankę, będzie czekało wiele innych atrakcji. Przez 3 dni otwarcia na scenie głównej swoje umiejętności zaprezentują lokalne zespoły artystyczne. Odbędą się również pokazy cyrkowe. Wśród atrakcji dla najmłodszych są m.in. animacje z balonami, malowanie buziek, stanowisko z popcornem i watą cukrową.

Pierwsze dni otwarcia to również okazja do skorzystania ze specjalnych promocji od marek dostępnych w Galerii Bawełnianka. Swoje sklepy otworzą tu m.in. Apart, Carry, CCC, Cropp, Dealz, Half Price, Hebe, House, Media Expert, Mohito, Ochnik, Pepco, Reserved, Rossmann, Sinsay, Swiss, TEDi, Verona, Vision Express, Vistula, W.Kruk, Via Moda czy Wólczanka. 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE