Reklama

Funkcjonariusze i urzędnicy pod miejskimi szkołami. Czego szukali?

Opublikowano:
Autor:

Funkcjonariusze i urzędnicy pod miejskimi szkołami. Czego szukali? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Pod miejskimi szkołami i placówkami przedszkolnymi pojawili się strażnicy miejscy, policja, a także urzędnicy. Ich celem było sprawdzenie placówek pod kątem bezpieczeństwa, by uczniowie mogli wrócić do ławek już 1 września. Jakie są efekty kontroli?

Kilka dni temu pod miejskimi szkołami i przedszkolami w Bełchatowie, można było spotkać urzędników i mundurowych. Ich zadaniem było sprawdzenie, czy placówki oraz ich otoczenie jest bezpieczne, a co za tym idzie, czy uczniowie mogą za kilka tygodni wrócić na zajęcia. Szczególną uwagę, funkcjonariusze zwracali na oznakowanie, stan techniczny znaków, infrastrukturę oraz ogrodzenia.

- Funkcjonariusze będą także przypominać o zasadach obowiązujących na zatokach postojowych K+R „Pocałuj i jedź” przy SP 1, SP 13 i SP 4. Można tam parkować tylko na chwilę. Zatoczka jest bowiem po to, aby uczniowie mogli swobodnie i bezpiecznie wysiąść z samochodu i pójść do szkoły. Strażnicy będą też upominać kierowców, którzy parkują w niedozwolonych miejscach i utrudniają ruch w pobliżu tych placówek i stwarzają niebezpieczeństwo dla dzieci – informuje urząd miasta.

Jak poinformował magistrat, z przeprowadzonego kontrolnego objazdu wynika, że w pobliżu miejskich szkół i przedszkoli jest bezpiecznie. Stwierdzono co prawda drobne usterki, jednak urzędnicy zapewniają, że zostaną one usunięte w ciągu najbliższych dni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE