Reklama

Fryderyka złamała krzyż na zabytkowym kościele. Jakie inne szkody wyrządziła w naszym regionie?

Opublikowano:
Autor:

Fryderyka złamała krzyż na zabytkowym kościele. Jakie inne szkody wyrządziła w naszym regionie? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bez poważnych szkód i ofiar – orkan Fryderyka był łaskawy dla naszego województwa i regionu. Mimo poważnych ostrzeżeń doszło do kilku niegroźnych w skutkach zdarzeń.

Fryderyka uderzyła w Polskę wczoraj późnym popołudniem, wcześniej nie oszczędziła Irlandii, Francji czy Niemiec. W Europie w wyniku żywiołu zginęło dziewięć osób, na szczęście w naszym kraju obyło się bez dramatów, ale potężny wiatr w połączeniu z opadami deszczu i śniegu wyrządziły szkody i utrudnienia. Tysiące domostw nadal są bez energii elektrycznej.

W naszym regionie było spokojnie. Jak informują strażacy miniony wieczór i noc upłynęły na pojedynczych interwencjach.

- Strażacy mieli trzy zgłoszenia związane bezpośrednio z sytuacją pogodową – dwie zerwane linie energetyczne – w Dębach Wolskich w gminie Rusiec i w Bełchatowie na ulicy Piaskowej – informuje Wojciech Maciejewski z PSP.

Ponadto jak informuje Maciejewski ucierpiał krzyż zabytkowego kościoła w Kociszewie (gm. Zelów), wiatr go złamał. Spokojnie także było u naszych sąsiadów – w powiecie piotrkowskim straż pożarna interweniowała dwukrotnie, a w radomszczańskim raz.

Niestety, jak podaje IMGW, to nie koniec wichur. Fryderyka przemieszcza się na południe Polski i Instytut już wydał ostrzeżenia dla tej części kraju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE