Reklama

Elbest przeprasza za ''nocną akcję" na Wawrzkowiźnie i ogłasza nową decyzję w sprawie stadniny

Opublikowano:
Autor:

Elbest przeprasza za ''nocną akcję" na Wawrzkowiźnie i ogłasza nową decyzję w sprawie stadniny  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Konie z Wawrzkowiny pozostaną w ośrodku. Spółka Elbest po protestach mieszkańców zmieniła zdanie i postanowiła, że działalność stadniny będzie kontynuowana. Władze spółki w oficjalnym komunikacie… przepraszają też mieszkańców i tłumaczą się ze swoich wcześniejszych działań.

Na taką informację czekali nie tylko miłośnicy koni w regionie, ale także wielu bełchatowian, którzy nie wyobrażają sobie ośrodka Wawrzkowizna bez stadniny koni. Po wczorajszych nocnych protestach mieszkańców, którzy zablokowali próbę wywiezienia zwierząt z ośrodka, spółka Elbest zmieniła zdanie i podjęła decyzję o pozostawieniu koni na miejscu. W specjalnie przygotowanym oświadczeniu Elbest zapewnia też, że działalność stadniny będzie kontynuowana.

- Chcąc uszanować tradycję i przywiązanie mieszkańców regionu do stadniny na Wawrzkowiźnie, Zarząd Spółki Elbest podjął decyzję o pozostawieniu koni w Ośrodku. Działalność hippiczna na terenie Ośrodka Wawrzkowizna będzie kontynuowana. Za zaistniałą sytuację przepraszamy wszystkich mieszkańców – czytamy w przesłanym komunikacie zarządu Elbest.

Władze spółki wyjaśniają też powody „nocnej akcji” i próby wywiezienia zwierząt ze stadniny.

- Planowane wczoraj wieczorem przewiezienie zwierząt do stajni Łódzkiego Klubu Jeździeckiego związane było z kwestią optymalizacji kosztów prowadzonej działalności, z jednoczesnym założeniem, że konie będą miały zapewnione odpowiednie warunki i profesjonalną opiekę – informuje spółka Elbest.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE