Reklama

Elbest pozbywa się koni ze stadniny na Wawrzkowiźnie. Co się stanie ze zwierzętami?

Opublikowano:
Autor:

Elbest pozbywa się koni ze stadniny na Wawrzkowiźnie. Co się stanie ze zwierzętami? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Elbest podjął decyzję o likwidacji stadniny koni w ośrodku Wawrzkowizna. Nieoficjalnie mówi się, że powodem decyzji są względy finansowe i "nierentowność" stadniny. Spółka oficjalnie mówi o "optymalizacji działalności" ośrodków. Gdzie wkrótce zwierzęta zostaną wywiezione? Zarządca obiektu już podjął decyzję w tej sprawie.

Stadnina koni w ośrodku Wawrzkowizna od wielu lat była jedną z głównych atrakcji tego miejsca. Piękne zwierzęta podziwiali odwiedzający ośrodek turyści, wiele osób korzystało też z nauki jazdy konnej. Niestety po kilkudziesięciu latach istnienia stadniny, spółka Elbest podjęła decyzję o likwidacji stadniny koni. Nieoficjalnie mówi się, że głównym powodem są względy finansowe. Zszokowani i oburzeni takim obrotem sprawy są bełchatowianie, którym trudno sobie wyobrazić Wawrzkowiznę bez stadniny koni.

- To jedna z największych atrakcji tego miejsca. Ciężko mi uwierzyć w to wszystko. Przecież stadnina koni to był znak rozpoznawczy Wawrzkowizny - mówi pani Magda, mieszkanka Bełchatowa.

Wzburzenia nie kryją internauci, którzy na spółce Elbest nie pozostawiają suchej nitki.

- Mega szkoda, szczególnie koni.. właśnie na Wawrzkowiznie jako dzieciak zaczęłam swoją pasje jeździecką - napisała jedna z internautek.

- Niewiarygodne! Od dzieciaka jeździłem na Wawrzkowiznę, aby podziwiać te zwierzęta. Kiedy moje dzieci mogły pojechać rowerami również je tam zabrałem. A teraz koniec? Mam nadzieję że to nieprawda - pisze kolejny z internautów.

Jak do sprawy odnosi się Elbest? Spółka wyjaśnia, że rozmowy na temat przeniesienia koni z OSiR Wawrzkowizna do innej stadniny trwały już od kilku tygodni. Elbest zaznacza jednocześnie, że ośrodek położy nacisk na inne atrakcje jak mini zoo i kucyki, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem najmłodszych gości.

- Konie z OSiR Wawrzkowizna zostaną wynajęte i przeniesione do jednej ze sprawdzonych stadnin położonych na terenie województwa łódzkiego, gdzie będą miały zapewnione profesjonalną opiekę i właściwe warunki bytowe. Kwestia dobrostanu zwierząt i troska o ich bezpieczeństwo jest dla Spółki sprawą priorytetową - mówi Marcin Długoborski ze spółki Elbest.

Jak dodaje, osoby, które wykupiły karnet na naukę jazdy konnej, otrzymają zwrot pieniędzy lub stosowną rekompensatę.

- Jednocześnie ze względu na sytuację finansową Spółki Elbest trwają prace nad optymalizacją działalności we wszystkich ośrodkach Spółki - mówi Marcin Długoborski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE