Reklama

Elbest podjął decyzję w sprawie kąpieliska na Wawrzkowiźnie. Czy będzie można się tam kąpać?

Opublikowano:
Autor:

Elbest podjął decyzję w sprawie kąpieliska na Wawrzkowiźnie. Czy będzie można się tam kąpać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bełchatowa i okolic już niebawem będą mogli korzystać z kąpieliska w ośrodku Wawrzkowizna. Spółka Elbest poinformowała, że będzie ono czynne już od poniedziałku, 15 czerwca. Korzystający z plaży będą musieli jednak przestrzegać odpowiednich zasad związanych z wciąż trwającą epidemią koronowirusa.

Wraz z z nadejściem lata zostanie otwarte kąpielisko w Ośrodku Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna. Wiadomo już, że będzie ono dostępne dla odwiedzających popularną „Wawrzkę” od poniedziałku, 15 czerwca. Jednak, jak informuje spółka Elbest, z powodu epidemii koronawirusa w tym roku kąpielisko będzie funkcjonowało na nieco innych zasadach. O czym więc powinni pamiętać osoby wybierające się na plażę? Chodzi przede wszystkim o zachowanie odpowiedniego dystansu od pozostałych osób przebywających na terenie ośrodka, także podczas kąpieli w wodzie. Sanepid zaleca ponadto korzystanie z własnego sprzętu plażowego i turystycznego. Kąpielisko ma być czynne do końca sierpnia.

- Na kąpielisku będzie stale dostępny płyn do dezynfekcji. Ponadto na tablicach znajdujących się na terenie ośrodka zamieszczone zostaną informacje nt. wszelkich zaleceń i ograniczeń związanych z korzystaniem z kąpieliska – mówi Łukasz Wielgus, menadżer Ośrodka Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna.

Poza piaszczystą plażą i kąpieliskiem na terenie Wawrzkowizny dostępne będą też inne obiekty m.in. boiska do piłki siatkowej, koszykówki i siatkówki plażowej, a także pełnowymiarowe, oświetlone boisko do piłki nożnej. Otwarte będą też stadnina koni oraz mini zoo. Czynna już jest wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE