Reklama

Reklama

Egzamin ósmoklasisty w Bełchatowie. Uczniowie mierzą się z językiem polskim [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Egzamin ósmoklasisty w Bełchatowie. Uczniowie mierzą się z językiem polskim [FOTO] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
45
zdjęć

Udostępnij na:
Facebook
Wydarzenia Blisko 800 uczniów z miejskich szkół na terenie Bełchatowa przystąpiło dziś do egzaminu ósmoklasisty. Dziś młodzież sprawdziła swoją wiedzę z języka polskiego. Odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 12 na osiedlu Binków, aby podejrzeć jak wyglądały ostatnie chwile tuż przed egzaminem.

Reklama

Pierwsi uczniowie przed budynkiem szkoły na osiedlu Binków pojawili się już po godz. 8. I choć do środka byli wpuszczani dopiero pół godziny później, to jak sami przyznawali, chcieli być wcześniej, bo nikt nie chciał się spóźnić na tak ważny egzamin. U niektórych było widać uśmiechy na twarzach, innym udzielał się lekki stres. Warto zaznaczyć, że to jednak przecież pierwszy tak poważny sprawdzian dla młodych ludzi. Przypomnijmy, że egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów ósmych klas podstawówek, a jego wyniki mają znaczenie przy rekrutacji do szkół średnich.

Młodzież stojącą przed głównym wejściem do Szkoły Podstawowej nr 12 zapytaliśmy nastroje. W przeważającej części odpowiedzi były pozytywne, a u wielu młodych osób na twarzach gościły uśmiechy.

- Będzie dobrze, byle były „Kamienie na szaniec”, to już jakoś pójdzie – śmieje się jeden z chłopców.

Przed wejściem na salę gimnastyczną SP 12, każdy z uczniów losował miejsce. Kiedy wszyscy byli już gotowi i usiedli w ławkach, punktualnie o godz. 9 rozpoczął się egzamin z języka polskiego.

W środę uczniowie ósmych klas napiszą test z matematyki, a w czwartek z języka obcego. Trzymamy kciuki! 

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy