Reklama

Dziś rekordowe upały. Na horyzoncie ochłodzenie

Opublikowano:
Autor:

Dziś rekordowe upały.  Na horyzoncie ochłodzenie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Temperatura od początku tygodnia wzrasta, słupki rtęci pną się w górę. Wczoraj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia na temat rekordowych upałów, podczas których temperatura ma przekroczyć 30 stopni Celsjusza w cieniu, w niektórych miejscach mowa nawet o 35 kreskach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert drugiego stopnia dla 18 powiatów w województwie łódzkim. 26 czerwca temperatury mogą dochodzić nawet do 35 stopni Celsjusza w cieniu. Taka pogoda może być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia.


Fala upału będzie dość krótkotrwała, ponieważ już w nocy z środy na czwartek i w czwartek od północnego zachodu przemieszczał się będzie front chłodny, za którym napłynie chłodniejsze powietrze. W czwartek upał utrzyma się na południu Polski, gdzie temperatura powietrza wyniesie do 32°C. Z przemieszczaniem się frontu związane będą burze - relacjonuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W mieście na czas upalnego szczytu zostały rozstawiono kurtyny wodne, rozmieszczone na os. Przytorze – w okolicach Szkoły Podstawowej nr 13, na os. Dolnośląskim – w pobliżu lodowiska miejskiego, na placu Narutowicza – w sąsiedztwie Miejskiego Centrum Kultury oraz przy szkołach nr 12 na os. Binków, nr 1 na os. Okrzei, nr 3 na os. Żołnierzy POW.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE