Reklama

Dzień Dobry Bełchatów uznany najlepszym portalem lokalnym na „Local e-Journalism Awards 2021”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dzień Dobry Bełchatów uznany najlepszym portalem lokalnym na „Local e-Journalism Awards 2021” - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Portal Dzień Dobry Bełchatów został uznany za najlepszy serwis lokalny podczas finałowej gali „Local e-Journalism Awards 2021”. Nagrody w konkursie zostały wręczone w środę 2 marca w warszawskim Campusie Google.

Gala Local e-Journalism Awards 2021 w Campusie Google w Warszawie

Local e-Journalism Awards 2021 to pierwszy tego typu plebiscyt w Polsce, skierowany do dziennikarzy i wydawców lokalnych mediów internetowych. Do konkursu, w kilku kategoriach zgłoszonych zostało kilkadziesiąt portali, oraz kilkaset artykułów, fotografii i materiałów filmowych. Spośród tak bogatej bazy zgłoszeń, najlepszych mieli za zadanie wyłonić eksperci z dziedziny mediów w Polsce. W juri znaleźli się Mirosław Pęczak – przewodniczący jury („Polityka”), Michał Broniatowski (onet.pl), Paweł Nowacki (Digital Flow), Marek Miller (Google), Elżbieta Jachymczak („Business Intelligence”), Bogna Świątkowska (Roxy FM), Waldemar Śliwczyński („Kwartalnik Fotografia”), Mariusz Forecki (Pix House, fotograf). 

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Mediów Lokalnych. Głównym partnerem i sponsorem zostało Google News Inititive, a mecenasem BGK Bank Gospodarstwa Krajowego.

- Świat mediów zmienia się w bardzo dynamiczny sposób, jednak dla niektórych może być dość zaskakujące, że adresujemy konkurs tylko do dziennikarzy i wydawców portali internetowych. Uznaliśmy jednak, że warto promować dobre wzorce w mediach zyskujących coraz większe zasięgi, mających wielu odbiorców i coraz istotniejszy wpływ na życie ludzi - podkreślił Piotr Piotrowicz, prezes Stowarzyszenia Mediów Lokalnych, ogłaszając pierwszą edycję Local e-Journalism Awards.

 

Nagrody przyznano w kilku kategoriach: news, najlepsze zdjęcie i najlepsza fotorelacja, reportaż filmowy / film / materiał wideo, najlepszy portal internetowy oraz Pro Bono Publico im. Stefana Bratkowskiego (zmarły w ubiegłym roku dziennikarz, publicysta, honorowy prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich).

Ponadto przyznano dwie nagrody specjalne - Local Creative Award dla redakcji, która wykazała się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej oraz Local Economy Award - dla dziennikarza lub redakcji wyróżniających się profesjonalizmem, wysoką jakością i obiektywną prezentacją tematów dotyczących lokalnych problemów gospodarczych.

 

Dwie nominacje i podwójne zwycięstwo portalu Dzień Dobry Bełchatów

Serwis Dzień Dobry Bełchatów otrzymał dwie nominacje – w kategorii "Portal lokalny powyżej 150 tys. użytkowników" oraz kategorii "Zdjęcie".

W ścisłej piątce nominowanych portali znalazły się również serwisy TuŁódź.pl, Limanowa.in, Rybnik.com.pl oraz Moja-Ostrołęka.pl. Biorąc pod uwagę tak mocne grono kandydatów, tym bardziej z nieukrywaną dumą dzielimy się informacją, że to właśnie do redakcji DDBełchatów.pl trafiła zwycięska statuetka.

Drugą kategorią, w której nasz serwis został wymieniony pośród nominacji to kategoria „Zdjęcie”. Tu również możemy pochwalić się sukcesem. Fotografię pt. „Czarne chmury nad Bełchatowem” uznano za najlepszą z prac.

- Jestem mocnym zwolennikiem powiedzenia, że jeden obraz potrafi mówić więcej niż tysiące słów. To zdjęcie ma swoją symbolikę. Mimo, że obraz wymalowała sama natura, to jakże dobrze on pasuje do tego co dzieje się w Bełchatowie. Jesteśmy w samym centrum transformacji energetycznej. Nasze miasto powstało wokół kopalni i elektrowni i przez lata trwało, głównie w oparciu o ten energetyczny duet. Teraz to wszystko ma się zmienić. Ta niepewność, którą niesie się w echach dyskusji pośród bełchatowian, idealnie wpasowuje się w symbolikę czarnych chmur, przesłaniających klarowną jasność nieba – mówi Rafał Kurek, autor zwycięskiej fotografii.

Lista wszystkich kategorii wraz z laureatamia prezentuje się następująco:

 • Kategoria Fotorelacja – Perła Podlasia w Ogniu, płonął Pałac w Korczewie – Agnieszka Król tygodniksiedlecki.pl
 • Kategoria Zdjęcie – Czarne chmury nad Bełchatowem – Rafał Kurek ddbelchatow.pl
 • Kategoria portal lokalny do 150 tys. użytkowników – korsokolbuszowskie.pl
 • Kategoria portal lokalny powyżej 150 tys. użytkowników – ddbelchatow.pl
 • Kategoria Local Economy Award – Stanisław Chudy sztafeta.pl
 • Kategoria Local Creative Award – moja-ostroleka.pl, serwis o smogu
 • Kategoria News:
 • III miejsce Bartłomiej Furmanowicz Wojna o Face 2 Face w Rybniku. Policja ruszyła z pałkami, gazem i bronią hukową,rybnik.com.pl
 • II miejsce Piotr Kanikowski Dom z wyjściem na tron nj24.pl
 • I miejsce Kamil Kulig, Syn starosty z PiS zakłada fundację i błyskawicznie dostaje publiczną kasę, tubalecznej.pl 
 • Kategoria film/ relacja video
 • III miejsce  Matka (nie) polka Krzysztof Kurasiewicz dziennikawschodni.pl
 • II miejsce Nie wierzyli w Covid Paweł JędrusikTVS
 • I miejsce Relacja z Fantasy Online Convention 1.0 tetka.pl Piotr Bunkowski
 • Kategoria Pro Publico Bono im. Stefana Bratkowskiego: akcja #wspieramjarocinskie na portalu jarocinska.pl
 

Zwycięskie statuetki zdobią od teraz nasze redakcyjne pomieszczenia, przypominając, że to co robimy ma sens. Przy tej okazji dziękujemy Wam drodzy Czytelnicy, za obecność w naszym serwisie, za to, że go z nami współtworzycie oraz za to, że jesteście nieocenionym motorem napędowym do działań, a w razie potrzeby twardym krytykiem.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy