Reklama

Reklama

Prezydent Bełchatowa zawiadamia ABW! Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu musiał zrezygnować

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Prezydent Bełchatowa zawiadamia ABW! Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu musiał zrezygnować - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, a także jego zastępca, złożyli rezygnację. Wymusiła to na nich prezydent Bełchatowa, do której trafił anonimowy donos. Mariola Czechowska zdradziła, że otrzymane materiały przekazała do… Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Reklama

Rezygnacja dyrektora MCS-u Marcina Szymczyka, a także jego zastępcy Marka Andrzejewskiego, została przyjęta przez prezydenta Bełchatowa w miniony czwartek, 10 grudnia. Magistrat pytany o powody złożenia rezygnacji i całą sytuację, ograniczył się jedynie do lakonicznej informacji o tym, że od 11 grudnia MCS ma nowego dyrektora, którym został Paweł Woźniak.

- Zmiany podyktowane są rezygnacją, jaką w dniu 10 grudnia 2020 roku złożyli dotychczasowy dyrektor Marcin Szymczyk i jego zastępca Marek Andrzejewski – poinformował magistrat.

Rąbka tajemnicy w całej sprawie uchyliła jednak podczas dzisiejszej sesji rady miejskiej sama prezydent Mariola Czechowska. Zapytana przez radnego Grzegorza Gryczkę stwierdziła, że otrzymała anonimowy donos.

- Zawarte w tym anonimie informacje były na tyle poważne, że w ramach swoich możliwości i możliwości moich służb prawnych, pozyskaliśmy jakieś dodatkowe informacje odnośnie tego. Z racji tego, że na kopercie jasno było zapisane, że to jest „do rąk własnych”, nie mogę Państwu przekazać treści tego pisma – powiedziała na sesji prezydent Mariola Czechowska.

Zaznaczyła też, że w związku z z informacjami, jakie zostały zawarte w anonimowym donosie, a także po kolejnych ustaleniach służb prawnych magistratu, sama poprosiła dyrektorów o złożenie rezygnacji z pełnionych funkcji.

- Tak też się stało. Jednocześnie wszystkie informacje, które pozyskałam przekazałam do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – powiedziała prezydent Czechowska.

Jak dodała, informacje zawarte w przesłanym anonimowym donosie nie dotyczą bezpośrednio spraw związanych działalnością z Miejskiego Centrum Sportu.

Próbowaliśmy się skontaktować z byłym dyrektorem MCS, aby poprosić o komentarz . Niestety bezskutecznie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy