Reklama

Dwie nowe tężnie solankowe w Bełchatowie. Gdzie będzie można wkrótce z nich korzystać?

Opublikowano:
Autor:

Dwie nowe tężnie solankowe w Bełchatowie. Gdzie będzie można wkrótce z nich korzystać? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prace przy budowie dwóch nowych tężni solankowych w Bełchatowie rozpoczną się już w marcu. Magistrat podpisał właśnie umowę z wykonawcą inwestycji. Drewniane konstrukcje staną na Przytorzu i Binkowie. Kiedy mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowej atrakcji wypoczynkowej w mieście?

Nowe tężnie w mieście to jeden z projektów budżetu obywatelskiego w Bełchatowie. Początkowo wniosek pomysłodawców zakładał ich budowę na trzech osiedlach. Jednak oferty złożone przez wykonawców do dwóch przetargów ogłoszonych przez magistrat były znacznie wyższe od kosztorysu inwestycji. Ostatecznie zdecydowano, że solanki powstaną na Binkowie i Przytorzu. Zrezygnowano z budowy tężni na Dolnośląskim, ponieważ to osiedle jest najbliżej istniejących już tężni w parku w pobliżu osiedla Budowlanych.

Jak informuje magistrat, prace przy budowie drewnianych konstrukcji w parku na osiedlu Binków oraz na Przytorzu rozpoczną się jeszcze w marcu. Inwestycja ma być gotowa w sierpniu. Budowa dwóch tężni to koszt 341 tys. zł. Wiadomo już, że będą one niemal identyczne, jak ta działająca w parku w centrum miasta.

- Ich centralnym punktem będzie kolumna gałązek tarniny, na które spływać będzie solanka. Dzięki temu przestrzeń w promieniu kilku metrów od tarniny nasycona zostanie jodem, magnezem, sodem, potasem, żelazem oraz innymi korzystnymi dla zdrowia mikroelementami. Na słupach zamontowane będą reflektory, natomiast dla wygody zażywania solankowych inhalacji postawione zostaną ławki – informuje magistrat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE