Reklama

Dwa dni żałoby. Flagi w Bełchatowie opuszczone do połowy masztów, odwołany koncert

Opublikowano:
Autor:

Dwa dni żałoby. Flagi w Bełchatowie opuszczone do połowy masztów, odwołany koncert - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił żałobę narodową po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego. Potrwa ona dwa dni. Rozpocznie się o północy z czwartku na piątek, a zakończy w sobotę, 16 lutego, o godz. 19:00.

Podobnie jak w całym kraju i w Bełchatowie na czas żałoby flagi narodowe zostaną opuszczone do połowy masztu. Odwołano także koncert Anny Wyszkoni, który 15 lutego miał się odbyć w Miejskim Centrum Kultury. Wydarzenie zostało przeniesione na 1 marca. Miejsce i godzina rozpoczęcia koncertu pozostają niezmienne, bilety zachowują ważność. Jest też możliwość zwrotu biletu.

Ogłoszenie żałoby narodowej reguluje ustawa o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Kompetencję do jej ogłoszenia ma prezydent RP, jako najwyższy przedstawiciel państwa.

Jan Olszewski zmarł 7 lutego, odszedł po długiej i ciężkiej chorobie. W okresie II wojny światowej i okupacji był żołnierzem Szarych Szeregów oraz uczestnikiem powstania warszawskiego. W latach 1991-1992 pełnił funkcję premiera. Był obrońcą w procesach politycznych w okresie PRL, był też też doradcą m. in. Lecha Kaczyńskiego, który w 2009 odznaczył go Orderem Orła Białego. Główne uroczystości pogrzebowe zaplanowane są na 16 lutego. Miejscem pochówku Jana Olszewskiego będą Powązki Wojskowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE