Reklama

Drzewo mogło runąć na auta - tym razem na Przytorzu

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mimo, że orkan Ksawery przeszedł przez Polskę już kilka dni temu, to strażacy nadal co rusz są wzywani, aby usuwać jego skutki. Dziś we wczesnych godzinach popołudniowych zostali poproszeni o pomoc na ul. Norwida. Nadwyrężone siłą orkanu drzewo stało mocno pochylone tuż przy bloku mieszkalnym, zagrażając ludziom i samochodom.

Strażacy po przybyciu na miejsce planowali ściąć drzewo przy pniu, aby runęło w ściśle wyznaczoną, zabezpieczoną strefę. Niestety nie udało się usunąć z parkingu wszystkich aut, więc jedynym sposobem było ścinanie jego poszczególnych partii z użyciem zwyżki.

W tym przypadku niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Mieszkańcy ul. Norwida na czas zauważyli, że drzewo jest pochylone i grozi nagłym runięciem.

Po przejściu orkanu Ksawery, w wielu miejscach można spotkać nadwyrężone i poprzechylane drzewa oraz nadłamane gałęzie, które pod wpływem, niekoniecznie już tak silnego wiatru jak ostatnio, mogą stanowić realne zagrożenie. Strażacy apelują, aby zwracać uwagę, czy w otoczeniu naszych domostw nie znajdują się takowe i bez chwili wahania dzwonić na 998.

Jako przestrogę przypominamy sytuację na os. Łąkowa, kiedy to ogromna topola uszkodziła poważnie kilka samochodów, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Dziękujemy naszej Czytelniczce Sylwii za poinformowanie o tym wydarzeniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE