Reklama

Drugi największy pumptruck w Polsce powstanie w Bełchatowie

Opublikowano:
Autor:

Drugi największy pumptruck w Polsce powstanie w Bełchatowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W przeciągu najbliższego półrocza w Bełchatowie powstanie jeden z największych w Polsce pumtrucków. To zdecydowanie dobra informacja dla miłośników jazdy na rowerze. Co ciekawe, obiekt, który dołączy do skateparku na Binkowie będzie wybudowany z myślą o rowerzystach w różnym wieku.

Flow truck i easy pump - to nazwy dwóch torów, które stworzą rowerowy plac zabaw. Bełchatowski pumptrack będzie drugim największym obiektem tego typu w Polsce (zaraz po kompleksie w Nowym Sączu) i uzupełni ofertę skateparku, który funkcjonuje na Binkowie od 2016 roku. Budowa rowerowej atrakcji to kolejny etap tworzenia kompleksu sportowo-rekreacyjnego wzdłuż ulicy Turkusowej. Docelowo, poza częścią dla deskorolkarzy i jednośladów, obiekt mają tworzyć także: pełnometrażowe boisko, siłownia zewnętrzna i ścieżka zdrowia. Najpierw jednak pumptruck.

Zgodnie z planem dla starszych i bardziej doświadczonych rowerzystów dedykowany będzie flow track, który umożliwi między innymi wykonywania skoków z płynną jazdą na dużych, bezpiecznych profilowanych zakrętach. Przeszkody o zróżnicowanym poziomie trudności będą mieć wysokość od 50 do 170 cm. Na części dedykowanej młodszym zaprojektowano tor z niewielkimi, 40 i 60-centymetrowymi przeszkodami. Zgodnie z planem w easy pump'ie będą mogły bawić się maluchy nawet na rowerkach biegowych.

Urząd Miasta finiszuje z rozstrzygnięciem przetargu na budowę pumtrucku - na ten moment wszytko wskazuje na to, że obiekt za nieco ponad 1 mln 700 tysięcy złotych wybuduje bełchatowski Rebud. Zgodnie z zapisami przetargu budowa ma się zakończyć z początkiem września.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE