Reklama

Druga obwodnica Bełchatowa ma rozładować korki na Czaplinieckiej i Wojska Polskiego. Kiedy zacznie się jej budowa?

Opublikowano:
Autor:

Druga obwodnica Bełchatowa ma rozładować korki na Czaplinieckiej i Wojska Polskiego. Kiedy zacznie się jej budowa? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Zarządzie Dróg Wojewódzkich następują ostatnie dopięcia projektu budowy wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Miasto przygotowuje się do połączenia jej z wybranymi ulicami, a także finalizuje kwestie gruntów. Z tego ponad 8-kilometrowego objazdu będzie można korzystać według planów już w 2023 roku.

Roboty przy wschodniej obwodnicy Bełchatowa powinny rozpocząć się w 2021 roku. Według założeń dzięki niej miałby nieco rozładować się ruch na ul. Wojska Polskiego oraz Czaplinieckiej. Na tych dwóch węzłach komunikacyjnych jest bowiem największe nasilenie samochodów jadących od strony Łodzi w kierunku Kamieńska. Płynniej będzie można także przemieszczać się między osiedlami Binków, Politanice, Olsztyńskie oraz Grocholice. Aby całkowicie usprawnić komunikację miejską w Bełchatowie, na koniec obwodnica wschodnia zostanie połączona z północną - otwartą w 2016 roku.


Miasto obecnie realizuje wszelkie aspekty związane z wypłatą odszkodowań właścicielom ziem. Jak informuje magistrat, te kwestie są na wykończeniu. Plany są bogate, dlatego miasto planuje także rozbudowę ul. Przemysłowej, która bezpośrednio ma łączyć się z planowaną obwodnicą wschodnią. Koszt tego projektu będzie wynosił ponad 236,6 tys. zł. Z objazdem zostanie połączona także między innymi ul. Goetla, ale sfinansowaniem tego przedsięwzięcia zajmie się już Zarząd Dróg Wojewódzkich. Budowa planowanej obwodnicy ma zakończyć się w 2023 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE