Reklama

Reklama

Druga obwodnica Bełchatowa ma rozładować korki na Czaplinieckiej i Wojska Polskiego. Kiedy zacznie się jej budowa?

Opublikowano: pon, 30 gru 2019 19:08
Autor:

Druga obwodnica Bełchatowa ma rozładować korki na Czaplinieckiej i Wojska Polskiego. Kiedy zacznie się jej budowa? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Zarządzie Dróg Wojewódzkich następują ostatnie dopięcia projektu budowy wschodniej obwodnicy Bełchatowa. Miasto przygotowuje się do połączenia jej z wybranymi ulicami, a także finalizuje kwestie gruntów. Z tego ponad 8-kilometrowego objazdu będzie można korzystać według planów już w 2023 roku.

Reklama

Roboty przy wschodniej obwodnicy Bełchatowa powinny rozpocząć się w 2021 roku. Według założeń dzięki niej miałby nieco rozładować się ruch na ul. Wojska Polskiego oraz Czaplinieckiej. Na tych dwóch węzłach komunikacyjnych jest bowiem największe nasilenie samochodów jadących od strony Łodzi w kierunku Kamieńska. Płynniej będzie można także przemieszczać się między osiedlami Binków, Politanice, Olsztyńskie oraz Grocholice. Aby całkowicie usprawnić komunikację miejską w Bełchatowie, na koniec obwodnica wschodnia zostanie połączona z północną - otwartą w 2016 roku.


Miasto obecnie realizuje wszelkie aspekty związane z wypłatą odszkodowań właścicielom ziem. Jak informuje magistrat, te kwestie są na wykończeniu. Plany są bogate, dlatego miasto planuje także rozbudowę ul. Przemysłowej, która bezpośrednio ma łączyć się z planowaną obwodnicą wschodnią. Koszt tego projektu będzie wynosił ponad 236,6 tys. zł. Z objazdem zostanie połączona także między innymi ul. Goetla, ale sfinansowaniem tego przedsięwzięcia zajmie się już Zarząd Dróg Wojewódzkich. Budowa planowanej obwodnicy ma zakończyć się w 2023 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (50)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Belchatow

  A tak swoja droga to prosimy o czestsze patrole własnie w okolicy stacji paliw amic aby wyeliminowac cwaniactwo mieszkańców

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   pasibus

   Tylko bus pas na binków nas uratuje

 • 2 lata temu | ocena +38 / -38

  EBE

  Ta obwodnica to wyrzucanie 100 mln zł w błoto. Pomijając fakt, że na rondzie w Helenowie nie będzie można na nią wjechać jadąc od strony zachodniej (czytaj Wrocławia), to Bełchatów jest skazany na korki ze względu na swoją zabudowę. Ktoś kto wymyślił kilkadziesiąt lat temu, że tak duże skupiska osiedli będę wokół ul. Wojska Polskiego nie przewidział, że prawie każda rodzina mieszkająca w bloku będzie miała w przyszłości samochód. Więc żadna obwodnica tego nie zmieni, dopóki nie zmieni się świadomość ludzi pracujących w KWB i Elektrowni, że nie warto jeździć do pracy swoimi samochodami, tylko publicznym transportem zbiorowym (oczywiście w dobrym stanie technicznym). Ale pieniądze publiczne się bardzo łatwo wydaje, a później tłumaczenie włodarzy - no cóż chcieliśmy dobrze.... Przykładów nietrafionych inwestycji można mnożyć, tylko po co jak i tak do nikogo to nie dociera, a przy wyborach jak to mawiał prezes TVP "ciemny lud wszystko kupi"... Uważam, że za podejmowane decyzje sprawujący władzę powinni odpowiadać swoim majątkiem, przynajmniej w jakimś procencie. Wtedy mocno by się zastanawiali nad wydaniem każdej złotówki z NASZYCH PIENIĘDZY !!!.

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   obywatel

   Brawo EBE ! Loryk to urzędas który broni swojego stołka. Przypomnijmy wszystkim jak problem przejścia dla pieszych Ul. WP przy targowisku miejskim rozwiązywali wszyscy kandydaci do R.M. " A to przejście nad, a to pod a to sygnalizacja, i co z tych obietnic zostało ? nawet nie wspomną że taki jest problem. A tak na marginesie. Za Prezydenta Rozpary było 86 urzędników, kartoteki 65 tys.obywateli n.m. obecnie, 246 urzędników,komputery 58 tys.obywateli n.m.

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   Loryk

   Popraw EBE swój post pod względem logicznym i czytaj ze zrozumieniem, bo co napisałeś, to bredzenie. Jazda samochodem do pracy TO NIE WYNIK ŚWIADOMOŚCI, ale konieczności życiowej zorganizowanej przez rządzących miastem i miejscami pracy. Obwodnica to nie wyrzucanie 100 mln złotych, ale cytując artykuł wyżej: "Koszt tego projektu będzie wynosił ponad 236,6 tys. zł." Ponadto jakie to te nietrafione inwestycje i jak ma wyglądać egzekucja odpowiedzialności i sama odpowiedzialność.

   • 2 lata temu | ocena +19 / -19

    EBE

    Szanowny Panie/Pani Loryk. Z reguły nie wdaję się w dyskusję z "komentatorami" moich postów, ale jednak to Panu/Pani radził bym nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Więc postaram się przybliżyć co autor przekazał w tekście: 1. koszt 236, 6 tyś czytaj 236 600 zł ma dotyczyć rozbudowy ul. Przemysłowej w celu połączenia jej z projektowaną obwodnicą. Odnośnie kosztów budowy obwodnicy odsyłam do literatury źródłowej tj. projektu i kosztorysu inwestora - Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi - kwota budowy obwodnicy wschodniej Bełchatowa to ok 100 mln. złotych. 2. Odnośnie jazdy swoimi samochodami do pracy, odsyłam do analizy ruchu drogowego na przełomie lat 80/90, ile jeździło autobusów w stronę kopalni i elektrowni i w odwrotnym kierunku, a ile samochodów prywatnych - wtedy jakoś miasto nie było zakorkowane. Konieczność życiowa ? jak byś chciał to w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni możesz jeździć rowerem wyjdzie ci na zdrowie, bo widzę po napisanym wywodzie, że umysł już szwankuje, rozumiem siedzący tryb życia i wożenie czterech liter samochodem. 3. O nietrafionych inwestycjach piszą/mówią i dostrzegają je wszyscy tylko nie Ty, co by oznaczało, że jesteś radnym lub innym urzędasem ciągnącym kasę do siebie , a w zamian nic nie oferującym mieszkańcom. Kilka postów niżej wystarczy przeczytać niezadowolenie ludzi z dwóch rond w bliskiej odległości od siebie, co znacznie utrudnia organizację ruchu. Kto podjął decyzję - ludzie czy włodarze? 4. Egzekucja odpowiedzialności jest mniej skomplikowana niż byś mógł przypuszczać, tylko nikt z rządzących na każdym szczeblu władzy nie podejmie się przeforsowania przepisów przeciwko samemu sobie. I tyle w temacie, chcesz dalej robić ludziom wodę z mózgu i udawać, że nic się nie dzieje złego - proszę bardzo.

    • 2 lata temu | ocena +0 / -0

     Justyna

     Ot durak ochwacił się i próbuje tłumaczyć przekrętasów i autora miernego,który nie napisał ani słowa więcej, ale usłużny wie, że tak. Przecież to walka o "majątki po tacie" doprowadziły do tego pseudomiasta szambiastego. Chaos, prywata i przestępczość, którą tłumaczyz (chyba nieświadomie).

     • 2 lata temu | ocena +6 / -6

      xyz

      Najbardziej szambiasta z tego wszystkiego jest twoja wypowiedź Justynka, gimnazja zrobiły swoje. Czytanie ze zrozumieniem to jednak trudna sztuka i niewielu ja opanowało. Chyba, że to celowe działanie troli miejskich zawsze dążących do dezinformacji lokalnej społeczności.

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   RPL

   A może by tak uruchomić jak było dawniej pociąg Piotrków Tryb. - Rogowiec -Biłgoraj jeździło nim około 800 pracowników ile trzeba autobusów (kopciuchów )by przewieść tylu pracowników ? A wystarczyło zmodernizować linię kolejową wybudować Dworzec autobusowo -kolejowy ,a tyle się pieprzy o ekologii ale nic się w tym kierunku nie robi,tylko co 4-ry laty ta sama śpiewka obietnice,byle się do "koryta"docisnąć a "ciemny lud to kupuje i na tych samych nieudaczników głosuje"

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    stacyjkowo

    Teraz to się dostaniesz do CATA na skład do Biłgoraju , bo tory dawno rozebrane

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  Pge się kończy

  Czy będzie jedna czy dwie obwodnice czy więcej to i tak to miasto nie ma przyszłości. Parę lat i prawa miejskie zabiorą bo tyle obywateli zostanie że sołtys z wujtem ogarną.

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  michail kvietniov

  a bedzie tam scierzka rowerowa ??????

 • 2 lata temu | ocena +29 / -29

  Zelota

  Inwestycje drogowe w Bełchatowie (inwestycje pozostałe również) to dramatyczny obraz niskiej wiedzy, niekompetencji, czy czegoś co trudno ocenić, bo wszystkie cywilizowane przymiotniki są zbyt powierzchowne, a bardziej odpowiednie byłyby te znane jako kodeksowy język prawa, zaś na ulicy trafniej określane "językiem rynsztoka"… Choćby skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego – Armii Krajowej zwane popularnie sześciomilionowym, nie tylko nie ułatwiło przejazdu, ale go wręcz utrudnia zwłaszcza powracającym z pracy. Korek numer dwa dość regularnie kończy się na wysokości Przemysłowej, lub nawet przy stacji benzynowej, a pierwszy zaczyna się najczęściej na skrzyżowaniu do Kurnosa. Wszystko to skutek beztroski w wydawaniu publicznych pieniędzy, tworzenie tymczasowości i chaosu w zagospodarowaniu przestrzennym. Bełchatów ma godzinowo utrudnioną przepustowość w kilku punktach, bo źle rozwiązano budowę ulic wewnętrznych i regulację ich przepustowości. Obwodnica wschodnia nie rozwiąże tych problemów i nie jest potrzebna - jej obciążenie będzie marginalne, podobnie jak północna wykorzystana obecnie maksymalnie w 30%, a po wprowadzeniu przez rząd dla ciężarówek nowego systemu opłat będzie straszyć pustką. Zastanawia, dlaczego na tan przykład Jaworzno potrafi pożytecznie wykorzystać posiadane środki stając się najbezpieczniejszym miastem w Polsce, a Bełchatów przeciwnie…

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   Zelota

   Masz całkowitą rację że: "Wszystko to skutek beztroski w wydawaniu publicznych pieniędzy, tworzenie tymczasowości i chaosu w zagospodarowaniu przestrzennym." By znaleźć właściwe rozwiązanie problemu trzeba poznać źródła i przyczyny, oraz historie problemu nazwanego planem zagospodarowania przestrzennego miasta i po prostu słusznie chaosem. Wszystko zamiast realizacji interesu publicznego zamieniono na prywatę. Bełchatów rozbudowano sprzecznie z jakimikolwiek zasadami budowy miast. Wszystkie te "satelitarne osiedla" poza Dolnośląskim (też okradzionym inwestycyjne) to wynik realizacji prywatnych geszeftów, a nie planu zagospodarowania przestrzennego z początków tej budowy. Dodam, że był to plan oparty na ekspertyzach projektantów miast, a pierwszym była projektantka osiedla największego pani Dolnośląska. Nie da się tego naprawić bez kosztownych drastycznych posunięć np. drastycznego podnoszenia opłat.

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   nick

   I jeszcze jedno piszesz o Jaworznie a wiesz co tam zrobiono w kierunku zwiekszenia bezpieczeństwa i przepustowości? Pobudowano nowe ronda, zwężono jezdnie, zamontowano wiele progów zwalniających, ograniczono prędkość, wprowadzono płatne parkingi, rozbudowano komunikację miejską i ścieżki rowerowe itd itp. Ja bym chciał żeby i u nas tak zrobiono Ty być może też, ale wyobraź sobie ten skowyt samochodowych dupowozów i potencjalnych wyborców. Myślisz, że bełchatowscy politycy zdecydowali by sie pójść pod prąd? Nie sądzę

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   nick

   Na tym rondzie powinna zadomowić się policja a jej utarg wzrósł by wielokrotnie. Po pierwsze to problem o którym już pisano, czyli pojazdy świadomie jadące prawym pasem i tuż przed rondem wciskający się na lewy a co za tym idzie blokujący całą resztę jadącą od Grocholic. Ale drugi problem jest według mnie większą przyczyną korków a mianowicie są to barany zjeżdzające (próbujące zjechać) z ronda w stronę Binkowa. Tam często jest korek, widać go z daleka ale jeden baran z drugim próbują na siłę tam zjechać no ale jak nie mają gdzie to się zatrzymują na rondzie i tym samym blokują cały ruch (jest to oczywiście niezgodne z przepisami. Więc apeluję do policji o wiecej patroli w tym miejscu i edukowanie za pomocą wysokich mandatów bo inaczej sie nie da.

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   ITD

   Poniżsi komentujący przyznają się do niechlujstwa językowego i łamania prawa o ruchu drogowym: Belchatow 08:33, 01.01.2020 Stop buradztwu na drogach 10:24, 01.01.2020 Belcjatow 14:18, 01.01.2020 Podstawowa zasada KD to ruch prawostronny i łamie ja ten, kto porusza się lewym pasem przy wolnym prawym. Jeśli zaś pas dla kierunku w którym porusza się pojazd (sygnalizujący kierunkowskazem zamiar i kierunek) kończy się, kierujący na pasie sąsiednim mają OBOWIAZEK umożliwić mu kontynuację jazdy zgodnie z sygnalizowanym zamiarem. Złamanie tej zasady jest poważnym wykroczeniem karanym mandatem…

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    no name

    Panie IDT doucz się przepisów, bo coś dzwoni ale nie wiesz w którym kościele. Po pierwsze ten pas się nie kończy, tylko słuzy do skręcania. (konkretni "W warunkach znacznego zmniejszenia prędkości na jezdni z więcej niż jednym pasem ruchu w tym samym kierunku jazdy, w przypadku gdy nie istnieje możliwość kontynuacji jazdy pasem ruchu Z POWODU WYSTĄPIENIA PRZESZKODY LUB JEGO ZANIKANIA,"). Co do jazdy lewym pasem nie jest to obowiązkowe, ale pozwala m. in. wyjechać ze strefy przy Przemysłowej, poza tym jest taka możliwość, jeśli przygotowujesz się do kolejnego manewru,

    • 2 lata temu | ocena +1 / -1

     Drogowy

     Przepisy o ruchu drogowym jasno precyzują kiedy można na jezdni jednokierunkowej o dwóch pasach ruchu zajmować lewy pas i są to dwa przypadki: podczas wyprzedzania pojazdu na prawym pasie i kiedy prawy pas jest zajęty przez inne pojazdy. Jeśli jadący lewym pasem ma możliwość powinien niezwłocznie wjechać na prawy pas, ponieważ kontynuacja poruszania się lewym jest wówczas wykroczeniem zgodnie z zasadą prawostronnego ruchu (Art. 16 prawo o ruchu drogowym). Co się zaś tyczy młodego przepisu wprowadzającego tak zwaną jazdę "na suwak" zasada obowiązuje również przy braku znaku D-14, ale kiedy pojazd jadący na wprost {lub w lewo} znalazł się przed znakiem C-2 i sygnalizuje to. W tym przypadku są już orzeczenia sadów (publikowane w archiwum płatnym).

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Belchatow

    Jadacy od wiaduktu w strone elektrowni pasem dla skrętu na stacje amic az do powierzchni wyłączonej z ruchu jak bys nazwal hamstwem?buractwem łamaniem przepisów ja bym to nazwal cwaniactwem

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Belchatow

    Miodek.walnij sie w łeb

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Belchatow

   Dlaczego sa korki dlatego ze u nas jest duzo cwaniakow jest prawoskret na binkow jadac od elektrowni przed rondem ale nie skrecisz bo cwaniacy aby uniknac stania wpuw przaja sie prawym pasem i na kilka metrow przed rondem wcinaja sie na lewy pas bo przecuez na binkow im nie pasuje i nie maja zamiaru tam skrecic to samo jest przy stacji amic do konca ciagna pasem juz do stacji a pozniej wrzynaja sie i trzeba ich wpuscic hamstwo wychodzi na kazdym kroku

   • 2 lata temu | ocena +12 / -12

    Stop buradztwu na drogach

    Ja nigdy nie wpuszczam tych aut ... chyba że z innego miasta. I każdy jakby tak postąpił to chamy by wiedziały którym pasem gdzie jechać.

    • 2 lata temu | ocena +2 / -2

     Belcjatow

     Ja tezz ebenie wpuszczam chyba wie gdzie te paay prowadzą dosć hamstwa

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   Strzelec

   Tzw petardy zawierają sporo dynamitu i łatwo z nich zrobić bombę. Nie ma kontroli bo nie ma poza wojskiem fachowców. Jest tak jak w przededniu II Wojny - bezhołowie i huraoptymizm bezmózgowy.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Zorientowana

  Łooooo dawkowanie emocji , radni z miasta zwanego brunatną doliną dali bańkę na drogę a w pomocy społecznej dalej bez zmian.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  GKS

  Dlaczego nie ma już protestów w sprawie GKS?Ktoś już się nażarł pieniędzmi z transferów Kocyły i Marca?

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Belchatow

  Szkoda ze miasto nie sluchalo mieszkancow ktorzy bedą sąsiadować z obwodnica podczas konsultacji spolecznych i zglaszali swoje uwagi iz blisko domow szczegolnie binkow podziękujemy przy wyborach

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   zelowmiastocwelow

   A wysrane na was i ten binkow. Dobrze wam tak

   • 2 lata temu | ocena +2 / -2

    Belchatow

    Podejscie typowego chama z belchatowa jesli mnie problem nie dotyczy to mam was gdzies nie wiem jaki rejon reprezentujesz ake jesli u ciebie cos beda psuc do binkow powie mam to gdzieś

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Kupiec

  A działki budowlane to na" łeb na szyję " próbują sprzedać frajerom co nie wiedzą gdzie przebiegnie obwodnica.

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  szajs

  A metro też zrobicie żeby rozładować ruch ? Bo ta obwodnica gówno ta tylko ****** okolicznych mieszkańców !!

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   szajs2

   *A metro też zrobicie żeby rozładować ruch ? Bo ta obwodnica gówno da tylko w k u r w i okolicznych mieszkańców !!

 • 2 lata temu | ocena +18 / -18

  klnlnkkln

  Informuję P. Prezydent, radnych oraz wójta że mając dwie obwodnice miasto powinno mieć inwestorów, zakłady pracy czyli alternatywę do PGE! Albo ruszycie tyłki albo nie proście o głosy przy kolejnych wyborach...!!!

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   tref

   A kogo to obchodzi......

 • 2 lata temu | ocena +12 / -12

  ricco

  Wyjazd z os. Przytorze wprost na ul. W.Polskiego rozładował by trochę Al. Wyszyńskiego i samą ul. W.Polskiego a tak trzeba kółko robić przez pół osiedla

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   Jędrek

   Którą uliczką ten wyjazd wprost na W.Polskiego ???

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   Kciuk

   Dodałbym wyjazd z przytorza na Aleję Jana Pawła 2 lub przez lasek do Zamościa. To chore że takie osiedle ma 2 wyjazdy na tą samą ulicę! Popatrzcie na bińków.

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   ricco

   Tak samo przejazd przez Smolarnię od szpitala do Lipowej odciążył by ul. Czapliniecką. Dużo szybciej i dużo taniej niż obwodnica.

 • 2 lata temu | ocena +12 / -12

  hmm

  Obwodnica nie odciąży większym stopniu W. Polskiego czy Czaplineckiej. Takie zapowiedzi były przy budowie ronda na W. Polskiego czy ul. Kopeckiego co niby miał usprawnić ruch, a widzimy co się dzieje.

  • 2 lata temu | ocena +14 / -14

   wkurzony kierowca.

   Zanim wybudowano to niby rondo Wojska Polskiego -Armi Krajoweji Prymasowej pisałem że takie niby rondo nie rozwiąże problemu, ale nikt mnie nie chciał słuchać, że tylko rondo turbinowe wielo pasmowe może rozwiązać problem tego skrzyżowania.Wyrzucone pieniądze podatników w błoto.

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  hehe

  https://paczaizm.pl/nie-strzelaj-w-sylwestra-jeszcze-ktos-pomysli-ze-to-zamach-macierewicz-patriota-mariusz/

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  Rr

  Rowerzyści z zelowa też przylaczaja sie do protestów

 • 2 lata temu | ocena +3 / -3

  Gość

  Brawo:-) !!

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  kibol

  Żadnej obwodnicy kase dać na GKS !!!!!!

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

   Ja

   Nic głupszego w tym roku nie przeczytałem ????

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Ja

    Oprócz swojej wypowiedzi

 • 2 lata temu | ocena +23 / -23

  bełchatowianin MIKE

  Dlaczego nie zostanie rozbudowana ulica Armii Krajowej wraz z ulica Goetla do dwupasmówek wyprowadzających ruch na obwodnice wraz z lewo i prawo skrętami bezkolizyjnymi i rozbudową rond? Miasto w tym miejscu nie zostało jeszcze zabudowane budynkami (jak zostało to zaniedbane-bez wizji na ul. Wojska Polskiego) jest masa terenu zieleni oraz chodniki szerokie - mozna jeszcze zadzialac. Trzeba inwestować w miasto poprawiać logistykę komunikacyjną infrastrukturę. Wydane są zgody na rozbudowę galerii tereny przeznaczone sa pod duże inwestycje. Handel się rozwija ale dojazd jest KATASTROFĄ. Miasto może zarabiać ale musi inwestować. Jak sciągać inwestorów jak takie są zaniedbania? Elektrownia i kopalnia się skończą nic nie robicie by zatrzymać młodych - skoro nie ma poważnych inwestycji. Skończcie z uprawianiem polityki pod korytko, a bądzcie odpowiedzialni za rozwój nie fikcję - tu tez wasze dzieci zyja.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  345i

  A CO Z UPALANIEM MOJEGO BMW W TYM MIEJSCU ? ZRÓBMY PROTEST ZABLOKUJEMY ULICĘ BĘDZIEMY CHODZILI PO PASACH !

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   VECTRA

   ręczny w oplu podkręciłem specjalnie żeby kółeczka robić a tu obwodnica ?! kierowcy BMW jesteśmy z wami !