Reklama

Dramat w Bełchatowie. Zabiła siekierą, po czym popełniła samobójstwo

Opublikowano:
Autor:

Dramat w Bełchatowie. Zabiła siekierą, po czym popełniła samobójstwo - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony weekend, w nocy z 9 na 10 grudnia doszło do tragedii na jednym z bełchatowskich osiedli. Według wstępnych ustaleń kobieta zabiła siekierą mężczyznę, po czym popełniła samobójstwo.

W chwili obecnej prokuratura rejonowa w Bełchatowie prowadzi śledztwo mające na celu wyjaśnienie tego dramatycznego zdarzenia, w związku z czym mamy bardzo ograniczoną możliwość uzyskania dokładnych informacji o jego szczegółach.

- Pierwsze czynności zrealizowane w trybie artykułu 308 KPK, czyli tak zwane "czynności procesowe przed wszczęciem śledztwa" pozwoliły na przyjęcie w tym momencie najbardziej prawdopodobnej wersji zdarzenia, czyli, że w tym wypadku mieliśmy do czynienia z zabójstwem, a następnie aktem samobójczym sprawcy zabójstwa. To jest oczywiście wersja wstępna nie wyklucza innych wersji śledczych, ale prokuratura i policja skupia się na wersji dominującej nie wykluczając innych. To jest początkowy etap tego postępowania i trudno przesądzać jak ono się zakończy i kiedy - mówi nam Witold Błaszczyk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie Trybunalskim

Jak informuje prokuratura ofiarą zabójstwa był mężczyzna, a aktu samobójczego dopuściła się kobieta.

- Przypuszczalnym narzędziem sprawczym zabójstwa była siekiera, którą zabezpieczono na miejscu zdarzenia. Kobieta samobójstwo popełniła przez powieszenie - wyjaśnia Błaszczyk i dodaje: - Osobą, która ujawniła jedne zwłoki był członek rodziny jednej z ofiar. To on powiadomił policję.

Zwłoki zostały zabezpieczone w prosektorium. Ich sekcja ma pomóc w ustaleniu szczegółów. Natomiast jeśli wstępnie przyjęta wersja się potwierdzi, to jak zaznacza rzecznik prokuratury nie będzie prowadzone postępowanie kiedykolwiek i przeciwko komukolwiek.

Więcej na temat tego wydarzenia można przeczytać TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE