Reklama

Dostałeś tego SMS-a? Możesz stracić hasła do konta bankowego i facebooka

Opublikowano:
Autor:

Dostałeś tego SMS-a? Możesz stracić hasła do konta bankowego i facebooka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Przestępcy mają nowy pomysł na wyłudzenie prywatnych danych. Wysyłają SMS-a, aby zaktualizować internet LTE, w przeciwnym razie - jak grożą oszuści - będą problemy z zasięgiem. Po instalacji aktualizacji urządzenie zostaje zainfekowane złośliwymi oprogramowaniami.

Od pewnego czasu oszuści mają szansę na włamanie się do naszych kont i zdobycie prywatnych informacji. Wysyłają SMS o treści "Prosimy o instalację sterownika LTE. Brak instalacji spowoduje problemy z zasięgiem".

Przestępcy kierują nas na niezidentyfikowaną stronę, która wyglądem przypomina strony Googl'e, aby zainstalować fałszywy sterownik.

- Atak polega więc na pobraniu pliku i zainstalowaniu aplikacji na Androida po uprzednim zrobieniu najgłupszej z możliwych na Androidzie rzeczy - zezwoleniu na instalację aplikacji z nieznanych źródeł - informuje portal Niebezpiecznik

Po jego aktualizacji, telefon zostaje zainfekowany wirusami, które może odczytywać i wysyłać SMS-y z telefonu ofiary, ale również rejestruje dostęp do innych uprawnień. Ofiara nie ma już władzy nad swoją komórką, a oszuści mogą ukraść dane do kont bankowych oraz hasła do portali społecznościowych.

Najlepszą ochroną naszego telefonu jest niedopuszczenie instalacji aplikacji z nieznanych źródeł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE