Reklama

Reklama

Do Ziemi zbliża się wielka asteroida. NASA określiła szanse zderzenia

Opublikowano: pt, 25 paź 2019 08:48
Autor:

Do Ziemi zbliża się wielka asteroida. NASA określiła szanse zderzenia - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiaj, w niebezpiecznej odległości od Ziemi znajdzie się potężna asteroida o średnicy 990 m. Informację można traktować na szczęście w kategorii ciekawostki, bo jak jak przekonuje NASA, prawdopodobieństwo zderzenia, mimo że istnieje, jest bardzo niewielkie. Asteroida przeleci natomiast tak blisko naszej planety, że w niektórych obszarach będzie można ją zobaczyć gołym okiem.

Reklama

Asteroida 1998 HL1 już dzisiaj około godziny 17:21 czasu polskiego znajdzie się bardzo blisko Ziemi. Została sfotografowana szacunkowo 8,2 mln. km od naszej planety, ale bardzo szybko się zbliża. Skała ma 990 m średnicy, dlatego jest potencjalnie poważnym zagrożeniem dla Ziemi w razie uderzenia. Jak informują naukowcy, dla porównania, asteroida która uderzyła w nasza planetę 66 milionów lat temu spowodowała wyginięcie dinozaurów oraz znaczne zakwaszenie oceanów, co skutkowało powolnym wymieraniem gatunków.


Czy teraz może dojść do podobnej sytacji? Naukowcy się o to nie martwią, ponieważ ryzyko, że asteroida rzeczywiście uderzy w Ziemię jest bardzo niewielka. Mimo, że 1998 HL1 nie stanowi zagrożenia podczas dzisiejszego podejścia, to ponownie zbliży się do Ziemi tak blisko w październiku 2026 roku. NASA na tą chwilę nie przewiduje zagrożenia, jednak przyznaje, że należy bacznie obserwować wszystkie asteroidy, które przelatują niebezpiecznie blisko Ziemi.

1998 HL1 będzie dzisiaj widoczna jako jasny punkt przemieszczający się na tle gwiazd.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Sory aptekarz .

  Kaczki z nowej paczki , niech sobie wyciągnom śrut z kupra , bo jak leciały to mocno nad wsiom , z dubeltówki dostały i teraz w Dd kwakają ,

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  DiSStream

  A potem przyleciał smok i wyruchal twoją matke

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  Kosmosek

  Dobrze niech wali w tą planete . Za dużo zła.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Xyz

  Ktoś wie co teraz się dzieje w Ziemi Belchatowskiej skoro jesteśmy przy ziemi ? Cisza dużo więc pewnie sprzedali się za kilka stołków.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Kaczki z Nowej Paczki

  "Nad naszą wsią przeleciał meteoryt Nad naszą wsią przeleciał, no i zgasnął Nad naszą wsią przeleciał meteoryt A jużem, panie, miał zasnąć Opadły na podłogę sztuczne szczęki A sołtys sztandar wyjął ze stodoły Komendantowi spadły wszystkie belki Nie poszły dzieci do szkoły Nad naszą wsią przeleciał meteoryt Nad naszą wsią przeleciał, no i zgasnął Nad naszą wsią przeleciał meteoryt A jużem, panie, miał zasnąć Kierownik sklepu schował się w kościele Sekretarz nawet zaczął się spowiadać Ale pomogło, panie, to niewiele Nie było już o czym gadać Nad naszą wsią przeleciał meteoryt Nad naszą wsią przeleciał, no i zgasnął Nad naszą wsią przeleciał meteoryt A jużem, panie, miał zasnąć Kombajny wszystkie zaraz w pole wyszły Wodą z konewek ugór miały zraszać Lecz chęci nasze bardzo szybko prysły Zapomnieliśmy zasiać Nad naszą wsią przeleciał meteoryt Nad naszą wsią przeleciał, no i zgasnął Nad naszą wsią przeleciał meteoryt A jużem, panie, miał zasnąć Przewodniczący naszej gminnej rady Do wojewody słał błagalne listy Nad naszą wsią przeleciał meteoryt I było, panie, po wszystkim Nad naszą wsią przeleciał meteoryt To się nie mieści panie w prostych słowach Nad naszą wsią przeleciał meteoryt Czy kontrola kompleksowa?

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Pit

  Z 990m raczej ja będzie dokładnie widać ????