Reklama

Do Ziemi zbliża się wielka asteroida. NASA określiła szanse zderzenia

Opublikowano:
Autor:

Do Ziemi zbliża się wielka asteroida. NASA określiła szanse zderzenia  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiaj, w niebezpiecznej odległości od Ziemi znajdzie się potężna asteroida o średnicy 990 m. Informację można traktować na szczęście w kategorii ciekawostki, bo jak jak przekonuje NASA, prawdopodobieństwo zderzenia, mimo że istnieje, jest bardzo niewielkie. Asteroida przeleci natomiast tak blisko naszej planety, że w niektórych obszarach będzie można ją zobaczyć gołym okiem.

Asteroida 1998 HL1 już dzisiaj około godziny 17:21 czasu polskiego znajdzie się bardzo blisko Ziemi. Została sfotografowana szacunkowo 8,2 mln. km od naszej planety, ale bardzo szybko się zbliża. Skała ma 990 m średnicy, dlatego jest potencjalnie poważnym zagrożeniem dla Ziemi w razie uderzenia. Jak informują naukowcy, dla porównania, asteroida która uderzyła w nasza planetę 66 milionów lat temu spowodowała wyginięcie dinozaurów oraz znaczne zakwaszenie oceanów, co skutkowało powolnym wymieraniem gatunków.


Czy teraz może dojść do podobnej sytacji? Naukowcy się o to nie martwią, ponieważ ryzyko, że asteroida rzeczywiście uderzy w Ziemię jest bardzo niewielka. Mimo, że 1998 HL1 nie stanowi zagrożenia podczas dzisiejszego podejścia, to ponownie zbliży się do Ziemi tak blisko w październiku 2026 roku. NASA na tą chwilę nie przewiduje zagrożenia, jednak przyznaje, że należy bacznie obserwować wszystkie asteroidy, które przelatują niebezpiecznie blisko Ziemi.

1998 HL1 będzie dzisiaj widoczna jako jasny punkt przemieszczający się na tle gwiazd.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE