Reklama

Do walki z piratami drogowymi rusza śmigłowiec!

Opublikowano:
Autor:

Do walki z piratami drogowymi rusza śmigłowiec! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policja do walki z piratami drogowymi rusza ze... śmigłowcem. W nadchodzący weekend drogi województwa łódzkiego będą patrolowane nie tylko przez policjantów z drogówek, ale także przez załogę śmigłowca wyposażonego w kamerę. Jej czujne oko ma namierzać tych, którzy nadmierną prędkością stwarzają zagrożenie.

- Sygnał z kamer przekazany będzie do policjantów w radiowozach rozlokowanych w rożnych newralgicznych punktach gdzie funkcjonariusze zatrzymywać będą kierowców, którzy popełnili wykroczenie – informują policjanci z komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Takie szczególne rozwiązanie, to efekt policyjnych doświadczeń. Jak podkreślają mundurowi, podobne działania były już prowadzone i przyniosły zamierzony rezultat.

- Najczęściej przyłapani na złamaniu prawa kierujący wypierali się nie widząc wcześniej na trasie podróży radiowozu. Zaskoczenie było tym większe, kiedy okazało się, że ich niechlubne wyczyny zarejestrowała kamera podczepiona do śmigłowca – wyjaśnią policjanci.

Śmigłowiec Bell 206B wyruszy na poszukiwania piratów drogowych w najbliższą sobotę i niedzielę, będzie patrolować główne szlaki komunikacyjne łódzkiego. Czas absolutnie nie jest przypadkowy. W kilku województwach między innymi w naszym, kończą się zimowe ferie, w kolejnych pięciu zaczynają.

- W takie weekendy zawsze na drogach panuje większy ruch. Są tacy kierujący, u których pośpiech zwycięża nad zdrowym rozsądkiem i przestrzeganiem zasad bezpieczeństwa. To oni stwarzają największe zagrożenie dla tych, których spotkają na swojej drodze. Policjanci aby skutecznie eliminować piratów drogowych i chronić przed nimi wszystkich innych podróżnych i pieszych przeprowadzają akcje z ziemi i powietrza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE