Reklama

Darmowy przegląd? Policja zachęca do udziału w akcji

Opublikowano:
Autor:

Darmowy przegląd? Policja zachęca do udziału w akcji - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie informuje o rozpoczęciu tegorocznej edycji akcji "Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo". To okazja dla kierowców, którzy będą mogli sprawdzić oświetlenie swoich samochodów za darmo. Wystarczy że odwiedzą jedną z wybranych stacji kontroli pojazdów. Do wytypowanych placówek zaprowadzi was aplikacja Yanosik.

Podobnie jak w roku poprzednim, akcja organizowana jest w okresie jesienno – zimowym, kiedy to pojawia się wiele zjawisk atmosferycznych utrudniających poruszanie się po drogach, zwłaszcza mając niesprawne oświetlenie. Na terenie województwa łódzkiego, darmowy przegląd świateł będzie można wykonać w 3 soboty – 26.10, 16.11, 23.11.

- Celem akcji jest zwrócenie uwagi na występujące zagrożenia wynikające z niesprawnego czy też nieprawidłowego oświetlenia, wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem, stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli poza terminem badania technicznego oraz propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy-pojazd z naciskiem na elementy odblaskowe – informuje KPP Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE