Reklama

Czy w bełchatowskiej parafii doszło do przemocy? Interweniowała policja, sprawą zajmie się arcybiskup

Opublikowano:
Autor:

Czy w bełchatowskiej parafii doszło do przemocy?  Interweniowała policja, sprawą zajmie się arcybiskup - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W miniony wtorek, 21 sierpnia jeden z księży wikarych parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika przy ul. Czyżewskiego w Bełchatowie wezwał policję z powodu awantury, jaka miała wyniknąć między nim a proboszczem. Z niektórych doniesień wynikało nawet, że wikary miał zostać przez przełożonego uderzony.

Jak informuje rzecznik komendy policji w Bełchatowie, Ewelina Maciejewska, policjanci zostali wezwani z powodu „nieporozumienia” pomiędzy księżmi,a interwencja na miejscu zakończyła się „pouczeniem”. Żaden z uczestników zajścia nie zdecydował się złożyć finalnie zawiadomienia na drugiego, co zatem idzie ze strony policji dalszych działań nie było.

O jak dużym „nieporozumieniu” mowa? Na pewno na tyle dużym, że sprawą zainteresował się sama arcybiskup, który obecnie przebywa na pielgrzymce i zajmie się tematem po 26 sierpnia, kiedy powróci z Jasnej Góry. Jak informuje ks. Paweł Kłys z biura prasowego Archidiecezji Łódzkiej, zarówno ksiądz proboszcz, jak i ksiądz wikary zostali wysłani na rekolekcje, które mają odprawić w najbliższym czasie. Pod koniec sierpnia stawią się natomiast u arcybiskupa Rysia, przed którym będą musieli złożyć stosowne wyjaśnienia. Na tej podstawie przełożony podejmie decyzję o dalszych krokach.

O wtorkowe zajście zapytaliśmy również proboszcza parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Ksiądz stwierdził, że sprawy nie dementuje, ani nie komentuje, czekając na decyzję ze strony kurii. Zaznaczył też, że w jego ocenie media nie powinny zajmować się plotkami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE