Reklama

Reklama

Czy w Bełchatowie jest bezpiecznie? To powinno mieszkańców niepokoić...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/Zdjęcie pogladowe

Czy w Bełchatowie jest bezpiecznie? To powinno mieszkańców niepokoić... - Zdjęcie główne

foto Archiwum/Zdjęcie pogladowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bełchatowska policja przedstawiła raport na temat stanu bezpieczeństwa w mieście. Z przekazanych statystyk wynika, że liczba przestępstw znacząco spadła. Jest jednak pewne zjawisko, które powinno mieszkańców szczególnie niepokoić…

Reklama

Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie przedstawiła radzie miasta informację na temat stanu porządku i bezpieczeństwa publicznego w mieście w 2022 roku. Z raportu wynika, że w ubiegłym roku spadła liczba przestępstw, których stwierdzono łącznie 755, a to jest o 261 mniej niż w roku 2021. Jak informuje policja, zatrzymano łącznie 643 sprawców czynów przestępczych, co sprawiło, że wykrywalność wyniosła 84,8 proc.

W ub. roku zmalała liczba przestępstw o charakterze kryminalnym, których odnotowano 445 (tj. o 223 mniej niż w roku 2021). Policja chwali się również, że zwiększyła się skuteczność wykrywania do 83 proc.

Jak podkreślają w raporcie, zmalała liczba przestępstw kategoriach: uszczerbek na zdrowiu (z 19 do 12 w 2021), uszkodzenia rzeczy (z 58 do 41), kradzież samochodu (z 13 do 0) oraz kradzież (z 139 do 76).

Policjanci wykryli też 36 przestępstw narkotykowych. W ubiegłym roku zabezpieczono łącznie 101 sztuk roślin konopi indyjskich, ponad 60 kg marihuany, 53,8 g mefedronu i 1,3 kg innych narkotyków (m.in. amfetamina, ALFA). Zlikwidowano też trzy uprawy konopi indyjskich.

Coraz więcej włamań w Bełchatowie

Z pewnością mieszkańców powinno niepokoić coraz więcej odnotowywanych kradzieży z włamaniem. Liczba takich przestępstw wzrosła z 69 w 2021 roku do 102 w ubiegłym roku. Łatwo więc policzyć, że w 2022 roku w Bełchatowie, statystycznie w co 3-4 dzień dochodziło do włamania.

Przypomnijmy, że głośno o serii włamań w Bełchatowie i okolicach zrobiło się również na początku tego roku, gdy włamywacze grasowali po bełchatowskich osiedlach. Pojawili się m.in. na osiedlach Binków i Przytorze. Za każdym razem metoda działania przestępców była taka sama. Wykorzystywali, że domowników nie było w mieszkaniu, do którego dostawali się wyłamując drzwi balkonowe. Kradli sprzęt elektroniczny, biżuterię i pieniądze.

Na początku lutego policjanci zatrzymali złodziei w Skierniewicach. Okazało się, że podobnych włamań jak w Bełchatowie, dokonywali też w sąsiedniej miejscowości. W sprawie zaangażowali się też funkcjonariusze z Łodzi oraz Skierniewic. Zatrzymano trzech obcokrajowców w wieku 30, 33 i 41 lat.

W policyjnym raporcie podsumowującym 2022 rok można przeczytać też, że wzrasta liczba przestępstw gospodarczych. W ub. roku popełniono ich aż 349 (w 2021 r. było to 312). Wynika to ze stale rosnącej liczby oszustw popełnianych przez internet.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy